عبدالله ناصری از فعالین سیاسی اصلاح طلب در یادداشتی در خصوص عملکرد چهارساله دولت یازدهم نوشت: با توجه به تجربه هشت ساله دولت احمدی‌نژاد جامعه ما حساسیت حضور در انتخابات را درک کرده که در سال های 92 و سال 94 در انتخابات حضور پیدا کرد. حتی خبر داریم به دلیل همین تجربه خیلی ها در این دو سال برای اولین بار رای خود را به صندوق انداختند و در انتخابات شرکت کردند.  

او در ادامه نوشت: بعد از سال 92 و باتوجه به کارکردهای دولت در حوزه‌های مختلف ،پیام فعالیت های دولت را دریافتند و در انتخابات سال 94 نیز بیش از گذشته حضور فعال خود را تمدید کردند.

در بخش دیگری از این یادداشت اشاره ای به برجام شده است و او در این رابطه می نویسد:  مردم مخصوصا با دستاورد بزرگی به نام برجام به دولت روحانی یقین پیدا کردند. اگر چه امروز برخی مشکلات هنوز وجود دارد که از آن‌ها باید به عنوان مشکلات زمانبر یاد کرد.

ناصری نگاهی هم به مشکلات باقی مانده می اندازد و می نویسد: حل مشکلات اقتصادی یکی از مشکلاتی است که نیازمند زمان است. همه می دانند که حل شدن این موضوع نیازمند یک سری ملزومات است که تنها به عهده دولت روحانی نیست و همه ارکان حاکمیت باید برای برطرف ساختن این مشکل ورود پیدا کند.

البته در همین حوزه اقتصادی و معیشتی هم دولت دستاوردهایی داشته و در زندگی مردم هم قابل مشاهده است.

عبدالله ناصری در رابطه با عملکرد رسانه هایی مانند صدا و سیما نوشت: رفتار سازمانی مثل صدا و سیما با دولت در این میان من را به یاد دوران اصلاحات می‌اندازد. در آن زمان هم صداوسیما با این که رسانه ملی بود؛دستاوردهای دولت را پوشش نمی داد.

به ویژه باآنکه می دانست ضرورت بازپخش کردن دستاوردهای دولت برای قشر سنتی جامعه و حاشیه نشین ها تا چه اندازه مهم است اما در این امر امانت داری لازم را انجام نداد و خودش هم در کنار رسانه های مخالف دولت قرار گرفت.

حتی این رسانه که باید ملی باشد در این چند سال با برنامه ریزیهای متعدد دستاوردهایی مثل برجام را زیرسوال برد.

این فعال سیاسی در بخش دیگری از این یادداشت  ارزیابی هم نسبت به رقابت های سیاسی انجام می دهد و می نویسد : ارزیابی من برای انتخابات پیش رو این است که جامعه در مجموع ریزشی پیدا نکرده است و آن اندازه که لازم است در انتخابات مشارکت خواهد کرد زیرا ضرورت ادامه نگرش روحانی و تیم دولت او را پذیرفته و یک نه تاریخی به مخالفان آن‌ها گفته است.

با آمدن آدم هایی مانند رئیسی به نظرم تا حدودی فضای انتخابات شکل گرفته  و بلاخره به زودی به کارزار انتخاباتی می رسیم و می بینیم که جامعه تصمیم خودش را چگونه خواهد گرفت.

اگر روحانی در این ایام بتواند دستاوردهای خودش را به خوبی به مردم معرفی کند و رسانه های همسو وظیفه خود را در معرفی این موضوعات به خوبی انجام دهند مردم حتما در انتخابات مشارکت خواهند کرد و پیش بینی من است که این مشارکت کمتر از 60 درصد نخواهد بود و حتما آقای روحانی با رأی های بیشتر از گذشته به صحنه خواهد آمد.

او در پایان با اشاره به حضور جهانگیری نوشت: یک نکته استراتژیک در این میان وجود دارد که باید حتما به آن توجه کرد و آن نحوه حضور آقای جهانگیری در فضای انتخاباتی است.ایشان به عنوان همراه آقای روحانی آمدند و نباید خدای ناکرده در ایام انتخابات سبد رای به خود اختصاص دهند چون ممکن است در روز آخر با کناره گیری اش سبد رای به آقای روحانی منتقل نشود.

لازمه این موضوعات  رعایت ظریف کاری ها است . با اینکه آقای روحانی قلبا به این موضوع راضی نبوده اما کار خوبی کرد و بر طبق تصمیم جمعی نامزد در سایه را قبول کرد. اما این نامزد در سایه حتما باید با دقت عمل کند  و درست نقطه ای که باید کنار کشیده بکشد کنار برود و خدای نکرده در این زمینه کوتاهی نشود.