به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری برنا، رسانه های کشور چین از جمله تلویزیون مرکزی این کشور طی دیروز و امروز (سه شنبه) تصاویری از این نمایشگاه را منتشر کرد و یادآور شد که ایران میزبان مهمترین و بزرگترین رویداد اقتصادی با حضور شرکت های بی شمار خارجی است که استقبال از آن قابل توجه بوده است.

شینهوا، خبرگزاری رسمی چین نیز نوشته است که ایران بزرگترین نمایشگاه انرژی خاورمیانه را در حالی راه اندازی کرد که حضور فعالانه شرکت های خارجی در آن کاملا مشهود است.

این گزارش می افزاید: حضور دهها شرکت خارجی در نمایشگاه امسال که از روز شنبه گشایش یافته است نشان می دهد، شرکت های خارجی رقابت سختی برای ورود به بازار انرژی ایران آغاز کرده اند.

از سوی دیگر تارنماهای «انگلیش نیوز» و «چاینا ارگ» هم با پرداختن به بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی کشورمان، حضور یک هزار و ۵۰۰ شرکت خارجی از ۳۷ کشور دنیا در آن را قابل توجه و بی نظیر توصیف کرده اند.

این رسانه ها خاطر نشان کرده اند که این دوره از نمایشگاه که بعد از اجرای برجام برپا شده، فناوری های پیشرفته ای را در عرصه انرژی های نفت و گاز در معرض نمایش گذاشته که قابل توجه است.

بنا بر گزارش رسانه های چینی، قرار است شرکت های خارجی در جریان برگزاری این نمایشگاه قراردادهایی نیز با طرف های ایرانی برای حضور در میادین نفت و گاز و انتقال فناوری امضا کنند.

گزارش ها از قول «علی لاریجانی» رئیس مجلس شورای اسلامی ایران نیز حاکی است که دولت حسن روحانی رئیس جمهور ایران به توسعه میادین نفت و گاز کشور بسیار اهمیت می دهد.

خبرگزاری رسمی چین در بخش دیگری از گزارش خود نوشت: شرکت های بسیار بزرگ و معروف این کشور (چین) و کشورهای دیگر دنیا در ایران حضور دارند و می خواهند پس از برجام حضور قوی تر در بازار این کشور داشته باشند.

بیست و دومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی از صبح روز شنبه با حضور بیش از چهار هزار شرکت داخلی و خارجی در فضایی به وسعت حدود ٨٠ هزار متر مربع در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران فعالیت خود را آغاز کرده است.

در این رویداد بزرگ اقتصادی که هزار و ١٦ غرفه داخلی به نمایندگی از حدود ٢ هزار و ٥٠٠ شرکت و ٨١١ غرفه خارجی به نمایندگی از حدود هزار و ٥٠٠ شرکت از ٣٧ کشور دنیا شرکت کرده‌اند، عصر روز سه‎شنبه (فردا) به کار خود پایان می دهد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: