به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، سید ابراهیم رییسی، کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری دیشب در مشهد و در جمع حامیانش مدعی شد تخلفات گسترده ای رخ داده و قوه قضاییه و شورای نگهبان باید ورود کنند.

این نامزد انتخاباتی در بخشی از سخنانش ادعا کرد به دلیل نرسیدن تعرفه در برخی از حوزه های انتخاباتی، عده ای از حامیان او نتوانسته اند رای دهند و البته توضیح نداد این تعداد چند نفر بوده اند که می توانستند فاصله نزدیک به هشت میلیونی او با حسن روحانی را پر کنند. بر اساس آنچه که مورد تاکید همه ناظران سیاسی است، اکثریت قاطع کسانی که روز ۲۹ اردیبهشت نتوانستند رای خود را به صندوق بیاندازند حامیان حسن روحانی بودند و چه بسا اگر کار رای گیری ادامه می یافت رای رییس جمهور به مراتب بیشتر می شد.

رییسی در بخش دیگری از سخنانش در ادعایی عجیب صدا وسیما را حامی حسن روحانی نشان داده و مدعی شده صدا وسیما به ستاد حسن روحانی تبدیل شده بود، برای تشخیص صحت و سقم این ادعا کافیست عملکرد یک هفته آخر تبلیغات انتخابات (مهمترین و تاثیرگذارترین زمان تبلیغات) صدا وسیما را در یک فضای منطقی بررسی کنیم و قضاوت را به مردم بسپاریم تا مشخص شود صدا وسیما از کدام کاندیدا حمایت می کرد.

موضوع سوم، ماجرای پرداخت طلب های کشاورزان بود که ابراهیم رییسی در عین بی انصافی آن را به پول پاشی تعبیر کرد و تلویحا در توهین به روستاییان مدعی شد کشاورزان با دریافت پول به روحانی رای داده اند. آقای رییسی شاید در جریان توسعه کشاورزی نبوده و به احتمال زیاد تحت تاثیر اطلاعات غلطی که برخی اعضای ستادش به او داده اند قرار گرفته تا جایی که نمی داند دولت یازدهم درطول چهار سال گذشته خوش حساب ترین دولت در حوزه کشاورزی بوده و برای رونق کشاورزی حتی یک سال هم پرداخت هایش را به تاخیر نیانداخته است ضمن اینکه کشاورزان شریف هم فرق عمل و شعار را بعد از هشت سال مشعشع احمدی نژاد کاملا متوجه شده اند.

سید ابراهیم رییسی در بخش دیگری از سخنانش مدعی شده به خاطر انتخابات از امتیازات آستان قدس رضوی هیچ استفاده ای نکرده است، در خصوص این ادعا درخواست می کنیم فیلم مستند دوم آقای رییسی را مجددا صدا وسیما پخش کند تا مردم در خصوص صحت این ادعا قضاوت کنند.