به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، پایگاه اینترنتی روزنامه العهد چاپ لبنان نوشت حزب الله لبنان در بیانیه ای حمله تروریستی تهران را که ساختمان مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی قدس سره را هدف قرار داد و به شهادت و مجروح شدن انسان های بیگناه منجر شد محکوم کرد.
در این بیانیه آمده است: این جنایت ها تلاشی برای تعرض به امنیت و ثبات جمهوری اسلامی و تاثیرگذاری بر عزم راسخ آن برای حمایت از جنبش های مقاومت در منطقه و نیز موقعیت نظام است که مانند قلعه ای استوار در برابر سلطه جویی و استکبار و تروریسم ایستاده است.
این بیانیه تصریح کرد : جنایات تروریست ها در منطقه ما و جهان، نتیجه طرح ویرانگر بین المللی است که سران شناخته شده منطقه از آن حمایت و پشتیبانی می کنند. نیروهایی که پشت گروهک مجری این اقدام تروریستی ایستاده اند نیز شناخته شده و مشخص هستند و از دید عاقلان و هوشیاران پنهان نیستند.
واضح است که حوادث تروریستی تهران ترجمه عملی و پیش بینی شده تنش های منطقه ای و بین المللی است که اخیرا در منطقه ما بروز کرده است.
در پایان بیانیه چنین آمده است که حزب الله، تسلیت گرم خود را به پیشگاه حضرت امام سید علی خامنه ای حفظه الله رهبر ایران و نیز ملت جمهوری اسلامی و خانواده شهدا تقدیم می کند و برای مجروحان شفای عاجل آرزومند است.