«سید رضا اکرمی» رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا پیرامون تشکیل حزبی با عضویت اصولگرایان معتدل حامی روحانی گفت: در ابتدا لازم می‌دانم به چند اولویت در دولت دوازدهم و توقعات مردم از انتخاب آقای روحانی اشاره کنم. تبلیغات انتخاباتی، این مسئله را مشخص کرد که بعضی دستگاه های دولتی مثل وزارت صنایع نیاز به تغییراتی دارد و دولت هم به دنبال تفکیک این نهادها بوده و همچنین به دنبال وزاری کم‌سن تر است. زیرا حضور وزیر جوان موجب تحرک بیشتر در کارها خواهد بود.

او ادامه داد: عده ای در قالب اصولگرایان معتدل در کنار دولت در به ثمر نشستن انتخابات نقش موثر داشتند. بهتر است بزرگانی چون آقای ناطق نوری، مطهری و لاریجانی این جمع را تا انتخابات های بعدی حفظ کنند. البته من با لفظ اصلاح طلب و اصولگرا مخالف هستم و نباید به افراد متکی باشیم بلکه باید در قالب جریان پیش برویم.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با تاکید بر اینکه "از تشکیل حزبی برای نگه داشتن جمع اصولگرایان معتدل در کنار یکدیگر حمایت می‌کنم" ادامه داد:  لازم می‌دانم برای مصالح کشور و پیشبرد اهدافی که در آغاز انتخابات ریاست جمهوری داشتیم، وحدت خود را حفظ کنیم.

اکرمی در خاتمه گفت: حضور افراد به تنهایی در صحنه سیاسی کارگشا نیست و باید در کنار هم جریان‌سازی کنیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: