به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، آیت الله سیداحمد خاتمی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه‌های امروز نماز جمعه با بیان اینکه دهه کرامت فرصت ارزشمندی برای تبیین جایگاه امامت است، اظهار داشت: جا دارد به مناسبت ولادت حضرت معصومه (س) دختران جامعه اسلامی ما حضرت زهرا (س) و حضرت معصومه (س) را به عنوان الگوی خود قرار دهند.

خطیب موقت تهران با اشاره به در پیش بودن هفته حج گفت: مسئله حج از واجباتی مثل نماز و روزه است و کسی که بتواند و به حج نرود در زمان مرگ نامسلمان از دنیا می‌رود.

وی با تاکید بر اینکه تصمیم اعزام حجاج مربوط به یک وزارتخانه و نهاد نیست بلکه تصمیم نظام جمهوری اسلامی است، گفت: کشور میزبان باید شایسته‌ترین پذیرایی‌ها را از همه حجاج دنیا بخصوص زائران عزیز کشورمان داشته باشد و باید به گونه‌ای عمل کند تا دیگر شاهد فجایع سختی مثل مسجد‌الحرام و منا نباشیم. مسئولان اطمینان می‌دهند که در عرصه دیپلماسی اقدامات شایسته‌ای انجام داده اند و دولت عربستان هم تعهد داده که حادثه‌ای پیش نیاید.

خطیب موقت تهران با اشاره به اینکه 5 مرداد سالگرد اقامه اولین نماز جمعه در تهران به امامت آیت‌الله طالقانی است، اظهار داشت: آیت‌الله طالقانی عالم خستگی‌ناپذیر و مقاومی بود که بعد از انقلاب هم امام خمینی (ره) را همراهی کرد.

وی ضمن اشاره به فرا رسیدن سالروز عملیات مرصاد نیز گفت: منافقان جنایتکار به عنوان سربازان صدام وارد صحنه شدند تا با خیال کودکانه از کرمانشاه به همدان و سپس به تهران بیایند اما شتر در خواب بیند پنبه‌دانه و قهرمانان ما چون شهید سپهبد صیاد شیرازی آنان را به روز سیاه انداختند و در این عملیات نقش کلیدی خود را ایفا کردند.

آیت‌الله خاتمی با انتقاد از برپایی همایش منافقین در فرانسه اظهار کرد: مجوز دادن به این جنایتکاران برای برگزاری همایش، حمایت عملی از تروریسم است و متاسفانه فرانسه با استفاده از این مهره‌های سوخته نشان داد که در عرصه سیاسی عقب مانده است.

خطیب موقت تهران با بیان اینکه این منافقان، داعش سال 60 بودند، متذکر شد: این‌ها همان کسانی هستند که زنده زنده پوست بیگناهان را کندند اما برخی در داخل و سایت‌های خود به جای برخورد با منافقان و کندن کلک آنان از کشور، جای جلاد و شهید را عوض می‌کنند.

وی تاکید کرد: همه ما اقدام موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دیرالزور و داعش را تحسین می‌کنیم.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه قبل از سی تیر سال 1331 شاه قوام‌السلطنه را سرکار آورد تا وحشیانه بر انقلابیون بتازد، گفت: مرحوم آیت‌الله کاشانی قسم خورد تا سی تیر قوام کنار نرود، کفن پوش به صحنه می‌آید که به مرحوم کاشانی گفتند ساکت باش و ما شش وزیر به تو می‌دهیم اما سرانجام قیام پیروز شد و مصدق سرکار آمد.

خطیب موقت تهران با بیان اینکه از زمان سرکار آمدن مصدق تا کودتای ننگین 28مرداد 1332، 13 ماه طول کشید، یادآور شد: اما حقیقت این است که مصدق قدرنشناسی کرد و قدر اسلام و روحانیت را ندانست و با آیت‌الله کاشانی درافتاد و زمینه سقوط خود را فراهم کرد.

وی با اشاره به اینکه در آستانه تشکیل کابینه هستیم، گفت: کابینه‌ای می‌خواهیم که برای مردم کار کند، مردم از شعار خسته شده‌اند و باید مشکلات آنان حل و فصل شود. مردم یک کابینه متعهد، مختصص به دین و کارا می‌خواهند.

وی با اشاره به اینکه کویت بازی جدیدی را با نظام جمهوری اسلامی آغاز کرده است، تصریح کرد: مثل آفتاب روشن است که لابی آمریکا و صهیونیستی به دنبال تیره و تار کردن روابط ایران با همسایگانش هستند.

آیت‌الله خاتمی تاکید کرد: به همسایگان می‌گوییم چه بخواهید و چه نخواهید و چه قبول کنید و چه قبول نکنید، ایران اسلامی قدرتمندترین کشور منطقه است.

خطیب موقت تهران با بیان اینکه به نفع همسایگان ایران است که روابط دوستانه با جمهوری اسلامی داشته باشند، بیان کرد: ایران نشان داده با همسایگانی که روابطی دوستانه با نظام جمهوری اسلامی دارند بهترین روابط را خواهد داشت اما دوستی با آمریکا آخر و عاقبت ندارد و وقتی مدت مصرف‌شان تمام شود مثل صدام با شما برخورد می‌کند.