به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا٬  امیرعبداللهیان از نقش نبیه بری و رهبران لبنانی در تکمیل فرایند سیاسی و توافق بر سر قانون انتخابات تمجید کرد و آنرا نشانه درک صحیح و بصیرت رهبران لبنانی دانست.

وی با تجلیل از مقام شهدای مقاومت و مدافع حرم که سهم مهمی در امنیت لبنان و منطقه و امنیت جهانی دارند افزود: مردم ، ارتش و مقاومت در لبنان سه ضلع اصلی پیروزی علیه رژیم صهیونیستی و تروریسم تکفیری بشمار می روند و این وحدت عنصر مبارکی در لبنان بشمار می رود.

دستیار ویژه و مدیرکل بین الملل مجلس شورای اسلامی گفت: تهران به حمایت های موثر خود از محور مقاومت در مبارزه با تجاوزات رژیم صهیونیستی و مقابله با تروریسم ادامه می دهد.

 وی روابط تهران و بیروت را پایدار و روبه رشد خواند و بر آمادگی تهران برای توسعه همه جانبه روابط تاکید کرد.

امیرعبداللهیان نقش امریکا را در منطقه غیرسازنده و مداخله گرانه خواند و افزود: برای کاخ سفید فقط امنیت تل اویو و استثمار سیاسی ، فرهنگی و اقتصادی کشورهای منطقه اولویت دارد.

 وی با اشاره به تحولات سوریه ، لبنان، لیبی و یمن بر حفظ تمامیت ارضی و وحدت ملی کشورهای منطقه  تاکید کرد و تجزیه منطقه را خطرناک خواند.

نبیه بری با ابلاغ سلام برای مقامات عالی جمهوری اسلامی ایران از حمایت های جمهوری اسلامی از مردم ، دولت و مجلس لبنان قدردانی کرد.

 وی اضافه کرد: شرایط منطقه همچنان حساس است و پس از پیروزی های اخیر علیه تروریسم باید مراقب نقشه های دشمنان جهان اسلام بود و در سایه وحدت اسلامی باید صهیونیست ها و تروریست ها را بیش از پیش مایوس ساخت.

 وی حوادث مسجدالاقصی را نشاندهنده بیداری و هشیاری مردم فلسطین خواند و بر اهمیت مقاومت علیه تجاوزات تل آویو تاکید کرد.

نبیه بری همچنین دیدگاه خود را در مورد برخی تحولات منطقه ای و بین المللی تبیین کرد و تداوم مشورت های پارلمانی و سیاسی دو کشور را ضروری خواند.