به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، گزیده‌ای از سخنان اعضای هیات رئیسه سازمان جوانان و دانشجویان حزب اعتدال و توسعه در این دیدار به شرح زیر است:

«محمد جامه شورانی» رئیس سازمان جوانان و دانشجویان حزب در استان کرمانشاه گفت: تداوم ائتلاف میان اصلاح‌طلبان و اعتدالیون ضرورتی انکارناپذیر برای حفظ و ارتقای دستاوردهای موجود است. امیدواریم فراکسیون امید در مدت زمان باقیمانده از مجلس فعلی با راهبری حضرتعالی در همان مسیری که ائتلاف امید شکل گرفت حرکت کند چرا که قطعا عملکرد این فراکسیون در انتخابات آینده و به خصوص در لیست‌های انتخاباتی آتی اثرگذار خواهد بود. استان کرمانشاه در هشت سال جنگ تحمیلی خسارات فراوانی را متحمل شده است. اکنون در خیلی از شاخص‌ها نظیر بیکاری، عدم جذب سرمایه، بحران محیط زیست و ریزگردها، استان کرمانشاه در بالاترین رتبه‌های کشور قرار دارد به عنوان یک جوان کرمانشاهی خواستار تحرکی بیشتر از سوی مجلس برای کمک به دولت در رفع مشکلات اقتصادی کشور از جمله استان کرمانشاه هستم.

«آرمین امیر» عضو هیات رئیسه سازمان جوانان و دانشجویان حزب اعتدال و توسعه ادامه داد: در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، بسیاری از جوانان اعتدالی شایستگی و بخت حضور در شوراهای اسلامی را داشتند. اما از آنجا که برای ما تداوم ائتلاف دو جریان اعتدال و اصلاحات در اولویت بود در عمل به تصمیم ارکان ارشد حزب، بی مهری در تنظیم لیست های انتخابات شوراها که در قریب به اتفاق شهرها رخ داد را تاب آوردیم و حتی دوستانمان بلافاصله داوطلبانه به نفع لیست انصراف دادند تا مبادا خدشه ای بر وحدت اعتدال و اصلاحات وارد شود. اکنون از جنابعالی انتظار داریم به عنوان یکی از راهبران اصلی جریان اصلاحات، اجازه ندهید روندی که در تهیه لیست ها ایجاد شد در استفاده از ظرفیت های جوانان اعتدالگرا در مدیریت شهری و روستایی ادامه یابد. ضروری است که فضاهای زندگی شهروندی از توانمندی ها و تفکر اعتدالی جوانان بی بهره‌ نماند.

«علی صدیقی» عضو هیات رئیسه سازمان جوانان و دانشجویان حزب اعتدال و توسعه بیان کرد: اوائل دهه 80 مجلس دانش آموزی شکل گرفت که بستر مناسبی برای آموزش رفتار سیاسی و کادرسازی برای آینده کشور بود. این نهاد صنفی در سال های ٨٨ الی ٩٢ با ضعف مدیریتی از اهداف خود فاصله گرفت که البته همچنان این ضعف به شکل کامل برطرف نشده است. انتظار داریم مجلس برای رفع مسائل این نهاد به دولت کمک کند. آنچه که اکنون مورد انتظار است ادامه فصل های تربیتی در دوره های پسادانش آموزی است که در سال های گذشته با نهادی همچون سازمان ملی جوانان در حال انجام بود. متاسفانه با تصمیمی اشتباه این سازمان منحل شد و خلا بسیار بزرگی را در مسیر تربیت سیاسی و اجتماعی جوانان ایجاد نمود. در این زمینه نیز نقش آفرینی مجلس می تواند بسیار کارساز باشد.

«سید ابوذر هاشمی» عضو هیات رئیسه سازمان جوانان و دانشجویان حزب اعتدال و توسعه اظهار کرد: از آنجا که در چارچوب ائتلاف امید، مسئولیت نهایی شدن لیست شوراها عملا بر عهده جریان اصلاحات بود، از حضرتعالی می خواهیم بر عملکرد لیستهای انتخابی نظارت دقیقی شود و شورای اصلاحات مسئولیت پاسخگویی به مردم و ارائه گزارش از فعالیت لیست ها در شهرهایی که فهرست امید حائز اکثریت آرا شد را بر عهده بگیرد. به نظر می رسد برخی از اجزای جریان اصلاحات به جای تلاش برای درک شرایط کنونی، همچنان در تفکرات نوستالوژیک به سر می برند. انتظار داریم بزرگانی همچون حضرتعالی برای این گروه از دوستان واقعیات فضای سیاسی کشور را تبیین کنید. نباید فراموش شود که این حاکمیت جریان اعتدال بر مدیریت اجرایی کشور بود که با رای مردم و در جهت خواست مردم ثبات سیاسی و فضای باز را به عرصه سیاسی کشور بازگرداند طوری که بسیاری از احزاب و گروه ها از جمله اصلاح طلبان معتدل نیز امکان فعالیتِ دوباره یافتند.