به گزارش خبرگزاری برنا، سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه ۱۷ آبان) هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره برخی شایعات مطرح شده نسبت به کاهش بودجه خانه سینمای جوان، اظهار کرد: کارکرد خانه سینمای جوان تقلیل نیافته بلکه اتفاقی که افتاده این است که در دوره جدید مورد توجه جدی‌تری قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: ما مراکز مختلف آموزشی در بسیاری از شهرستان‌های کشور در حوزه سینمایی داریم به همین دلیل به جای اینکه حوزه‌های آموزشی مستمر را در خانه‌های سینمای جوان سراسر کشور برگزار کنیم، باید به سمت برگزاری کارگاه‌های آموزشی و همچنین تولید جدی‌تر سینمای جوان حرکت نماییم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه «از تغییرات درباره خانه سینمای جوان تفسیر غلط شده است» افزود: حتما موضوع خانه سینمای جوان موضوع قابل توجه و جدی دولت دوازدهم است اما با این نگاه که تولید این سینما جدی‌تر گرفته شود و به جای آموزش‌های درازمدت یا میان‌مدت که در برخی مجموعه‌های دیگر نیز برگزار می‌شود، به سمت کارگاه‌های آموزشی حرکت شود.

صالحی در پایان تاکید کرد: همچنان فعالیت‌های خانه سینمای جوان در شهرستان‌هایی که آموزش‌های میان‌مدت و مستمر نیازمند هستند ادامه خواهد داشت.