به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛ "چگونه مفسد با فساد مبارزه می کند؟!"، سوالی است که بسیاری از کاربران عرب زبان در شبکه های اجتماعی مطرح می کنند این سوال بدنبال موج بازداشت شاهزادگان، وزراء ، کارفرمایان و مقامات سرشناس سعودی به دستور محمد بن سلمان ولیعهد جوان سعودی برجسته تر نیز شده است.

این رسوایی ساعاتی پس از تشکیل کمیته مبارزه با فساد از سوی سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی و به ریاست فرزندش محمد بن سلمان ولیعهد سعودی بار دیگر خود را نشان داد.

جنجال کیم کارداشیان و ولیعهد سعودی در شبکه های اجتماعی عرب زبان + تصاویر

در مقابل اتهامات مطرح شده علیه بازداشت شدگان از جمله پولشویی، رشوه و نافرمانی از سوی برخی مقامات و سوءاستفاده از جایگاه و موقعیت خود، کاربران در فضای مجازی سوال کرده اند: "اگر فساد شاهزادگان و وزیران این باشد پس با فساد محمد بن سلمان که مدعی مبارزه با فساد است چگونه برخورد می شود؟!

دزدی تریلیون ریالی بن سلمان

تحلیلگران بر این باورند که "فاسد در حال پیگرد دیگر مفسدان است". این اشاره ای است که "شاکر زلوم"، نویسنده و تحلیلگر سیاسی فلسطینی متوجه محمد بن سلمان ولیعهد سعودی کرده و می گوید "بن سلمان" از بدو ورود تریلیون ریال دزدیده است.

فعالان شبکه های اجتماعی عرب زبان با انتشار گزارشی بخشی از حیف و میل اموال بیت المال توسط بن سلمان را فاش کرده اند که می توان به خرید یک قایق تفریحی لوکس در تابستان 2014 اشاره کرد که این تنها قسمتی از بریز و بپاش های ولیعهد سعودی است.

ولیعهد سعودی در این سال در حالی که سرگرم گذراندن تعطیلات در جنوب فرانسه بود اقدام به خرید این قایق بادبانی به ارزش 550 میلیون دلار کرد که متعلق به "یوری شیفلر" تاجر روس بود تنها به این دلیل که از آن خوشش آمده بود.

جنجال کیم کارداشیان و ولیعهد سعودی در شبکه های اجتماعی عرب زبان + تصاویر

 

جنجال کیم کارداشیان و ولیعهد سعودی در شبکه های اجتماعی عرب زبان + تصاویر

تصاویری از قایق لوکس بن سلمان

اما موضوعی که بار دیگر قصه ولیعهد سعودی را نقل شبکه های اجتماعی کرده افراط و تجمل گرایی وی نیست بلکه پیشنهاد بی شرمانه ای بود که بن سلمان به کیم کارداشیان، ستاره آمریکایی هالیوود داده بود!

براساس خبرهای منتشر شده، شاهزاده سعودی اعلام کرد که حاضر است مبلغ ۱۰ میلیون دلار برای خوش گذرانی های خود به  کارداشیان پرداخت کند و محمد بن سلمان حتی اعلام کرد که حاضر است این مبلغ را افزایش داده و به ۲۰ میلیون دلار برساند که با واکنش منفی کارداشیان همراه شد.