به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان، به تازگی خبر جنجالی دیگری در آمریکا منتشر شده است که می تواند پیامدهای متعددی به همراه داشته باشد از جمله اینکه بر انتخابات مجلس سنای این کشور تاثیر بگذارد.

روی مور، نامزد جمهوری خواه برای انتخابات مجلس سنا در ایالت آلاباماست. درحالی بحث نامزدی روی مور برای انتخابات سنا مطرح است که روزنامه واشنگتن پست مطلبی جنجالی درباره او منتشر کرد. در این مطلب، یک خانم آمریکایی گفته است وقتی چهارده ساله بود و روی مور سی و دو سال سن داشت، این نامزد کنونی انتخابات سنا او را مورد سوء استفاده جنسی قرار داده است. این ماجرا به سال هزار و نهصد و هفتاد و نه مربوط است و در آن زمان، مور دستیار دادستان ایالتی بود.

روی مور این ماجرا را انکار کرده است.گویا در آن زمان دختر چهارده ساله برای جلسه دادگاهی که درباره تعیین تکلیف حضانت او بود در دادگاه حضور پیدا کرده بود. این سیاستمدار جمهوری خواه خارج از محل دادگاه پیشنهاد روابط غیراخلاقی به این دختر چهارده ساله می‌دهد. در ادامه، مور دنبال این دختربچه می رود، او را سوار خودروی خود می کند، به خانه اش می برد، به او مشروبات الکلی می دهد و به او تعرض می کند. این دختر چهارده ساله که اکنون حدود پنجاه سال سن دارد، تاکنون در این باره سکوت اختیار کرده بود. البته او تنها خانم آمریکایی نیست که این ماجرا را تشریح می کند. دو خانم آمریکایی نیز گفته اند وقتی چهارده و هفده ساله بوده اند با رفتارهای مشابه از جانب روی مور مواجه شده اند. یک خانم آمریکایی نیز گفته است که وقتی هجده ساله بود و هنوز به سن قانونی نرسیده بود با همین رفتارها مواجه شده بود.

چند هفته تا انتخابات سنا در ایالت آلاباما باقی مانده است. اگر این اتهامات صحت داشته باشد، پیامدهای بسیار زیادی به همراه خواهد داشت. روی مور از مدتها قبل مدعی بوده است که به ارزش‌های جامعه مسیحی اعتقاد دارد؛ اما اگر اتهامات مذکور درست باشد همه این سخنان گذشته روی مور زیر سوال خواهد رفت.

روی مور گفته است که این اتهامات، حمله ای سیاسی است. اما کسانی که اتهامات غیراخلاقی را درباره روی مور مطرح کرده اند می گویند هیچ وابستگی سیاسی ندارند.