«مهدی چمران»، نائب رئیس جمنا که پیشتر جانشین فرمانده ستاد جنگ های نامنظم بوده است در گفتگو با خبرنگار برنا درباره آزادسازی خرمشهر و اهمیت این واقعه تاریخی گفت: عملیات آزادسازی خرمشهر سرنوشت جنگ را تعیین کرد. رژیم بعث با حمایت عرب‌های مرتجع و آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها فکر می‌کردند که بتوانند سرزمین‌های ما را اشغال کنند و بعد هم جدا کنند، با آزادسازی خرمشهر و عملیات برق‌آسایی که جمهوری اسلامی ایران انجام داد و ضمن آزادسازی منطقه تعداد قابل‌توجهی از توانمندی زرهی و نیروی انسانی را اسیر کرد، نشان داد که ایران اسلامی به راحتی از گلوی زورگوها و ستمکاران پایین نخواهد رفت.

چمران افزود: پس از آزادسازی خرمشهر صدام متوجه شد که نه تنها نمی‌تواند قطعه‌ای از خاک اسلامی را بگیرد بلکه باید به فکر این باشد که خاک خود را از دست ندهد.

این فعال سیاسی اصولگرا درباره تاثیرات این عملیات اظهار داشت: به نظر می‌رسد این عملیات ارزیابی دنیا را نسبت به توانمندی نظامی ما تغییر داد و دشمن ما را با یاس و ناامیدی روبرو کرد و جا دارد که به روح بلند تمام شهیدان رزمنده و بزرگواری که این حماسه بزرگ را آفریدند درود بفرستیم و از خدای بزرگ برای آنها ترفیع جایگاه و درجه شهادت را بخواهیم.

نائب رئیس جمنا آزادسازی خرمشهر را بر تلقی دنیا از اقتدار ایران موثر دانست و عنوان کرد: امروز هر کسی که بخواهد نام ایران را ببرد اقتدار و توانمندی و غیرت دینی را خواهد دید. امروز حاصل همان اتفاقات است که ما می‌توانیم پنج نفتکش خود را از دهان اژدها عبور دهیم تا به اهداف خود برسانیم، این حاصل اقتدار است. کاری که در کارائیب انجام می‌دهیم کار با عظمت و بزرگی است که حاصل عملیات عین‌الاسد است، حاصل عملیات آزادسازی خرمشهر است، حاصل آزادسازی مهران است.3

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: