به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا؛ اخبار پر بازدید گروه سیاسی خبرگزاری برنا را بخوانید:

یک کارشناس حوزه بین‌الملل مطرح کرد؛

دلایل نگرانی اروپایی‌ها از قدرت گیری چین

یک کارشناس حوزه بین‌الملل گفت: نگرانی ها و دغدغه های اروپایی‌ها از رشد بی محابای چین در حوزه اقتصادی، سیاسی و فرهنگی است.


///

ماجرای تایید نشدن اعتبارنامه 3 نماینده مجلس

رسیدگی به اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون در شعبه یک مجلس یازدهم انجام شده، اما علی‌‌اکبر کریمی منتخب اراک، علی خضریان و علیرضا زاکانی، سیدنظام‌الدین موسوی، احمد نادری، اقبال شاکری، مالک شریعتی، مجتبی رضاخواه، منتخبان تهران و روح‌الله نجابت منتخب شیراز در نامه‌ای به حجت‌الاسلام سیدناصر موسوی‌لارگانی رئیس شعبه یک مجلس یازدهم مراتب اعتراض خود را اعلام کردند.


///

سخنگوی وزارت امور خارجه:

"سیروس عسگری" به ایران باز می‌گردد/ خشونت علیه مردم خود را متوقف کنید، بگذارید آنها نفس بکشند

سخنگوی وزارت خارجه گفت: موضوع سیروس عسگری به اتمام رسیده و او ظرف ۲ و ۳ روز آینده اگر مشکلی پیش نیاید به ایران بازمی گردد.


///

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب:

مسائل سیاسی در ایران هرگز قابل پیش‌بینی نیست/ برای نجات کشور چاره‌ای جز احزاب قوی نداریم

فعال سیاسی اصلاح‌طلب می‌گوید: من معتقدم برای نجات کشور چاره‌ای جز احزاب قوی نداریم؛ احزابی که از پایگاه مردمی قوی برخوردار و مدیریت خوب داشته باشند، تا بتوانند اوضاع را تحلیل و کادرسازی کنند.


///

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی:

باندبازی‌ مجلس را از رأس امور دور کرده است/ قوانینی که قبلا تصویب شدند متناسب با شرایط کشور نیستند/ اگر مجلس نظارت می‌کرد فساد پیش نمی‌آمد

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: دو وظیفه اصلی مجلس، قانون‌گذاری و نظارت است که این دو وظیفه به مرور زمان کمرنگ شده و در مقابل حاشیه‌های مجلس، پررنگ‌ شده است.


///

ادعای نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی:

ما را با پیش شماره ٠٩١٧ تهدید مسلحانه می‌کنند/ این تهدیدات توسط تاجگردون صورت می گیرد

نماینده مردم تهران در مجلس شورای تهدید مسلحانه نمایندگان مجلس شورای اسلامی را تایید کرد.


///

سخنرانی تلویزیونی رهبر انقلاب در سی و یکمین سالروز رحلت امام خمینی(ره)

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، ۱۴ خردادماه بمناسبت سی و یکمین سالروز رحلت حضرت امام خمینی رحمه‌الله، در یک سخنرانی زنده‌ی تلویزیونی با ملت ایران سخن خواهند گفت.


///

سخنگوی دولت:

دولتی با درآمدهای ارزی نجومی نبودیم!/خرداد را با ماه امام راحل می‌شناسیم/ از مجلس حمایت می‌کنیم/مشکل غیزانیه تا دوهفته دیگر حل می شود/ سخنگوی دولت از مردم غیزانیه عذرخواهی کرد

سخنگوی دولت گفت:به انتخابات‌های صورت گرفته در مجلس تبریک می‌گوییم از حمایت خود برای انجام ‌وظایف مجلس فروگذار نخواهیم کرد.


///

رییس کمیسیون امنیت ملِی مجلس دهم:

تعداد کشته‌شدگان آبان ماه اعلام شد/ 230 نفر در حوادث آبان ماه کشته شدند

رییس کمیسیون امنیت ملِی مجلس دهم گفت: ۴۹۷ مرکز دولتی و ساختمان های بخش خصوصی در حوادث آبان آسیب دیدند.۱۲۳ جایگاه سوخت مورد تعرض قرار گرفتند و آسیب دیده شدند و ۹۹۱ بانک تخریب و آتش زده شد.آمار مجروحین ۲ هزار نفر است و آمار مجروحین امنیت بالای ۵ هزار نفر بوده است.در این حادثه ۶ شهید مامور داشتیم.۲۳۰ کشته و جانباخته در حادثه آبان داشتیم.


///

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب:

مجلس یازدهم باری از بار کشور بردارد/ فسادهای عجیب و غریب را جناح‌های منتقد انجام دادند

فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به مجلس یازدهم گفت: باید آرزو کرد همین آقایان که با چنین فرایندی وارد مجلس شدند با درس از گذشته و به اتکا به شعارهایی که به مردم می‌دهند وارد فرایند سازنده با سایر دستگاه‌های حاکمیت از جمله دولت شوند تا بتوانند، باری از بارهای کشور بردارند.


///

معاون پارلمانی دولت دهم:

مجلس یازدهم موتور حرکت دولت و وزرا شوند و به دنبال مچ‌گیری نباشند/ مجلس ظرفیت بسیار خوبی دارد به شرطی که نمایندگان اسیر دلالی و رانت‌خواری نشوند

معاون پارلمانی دولت دهم گفت: مجلس ظرفیت بسیار خوبی از نظر قانونی دارد به شرطی که نمایندگان مجلس خودشان مستقل و پاکدست بوده و اسیر دلالی و رانت خواری، نشوند.


///

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس یازدهم:

آقایان در هیات‌ رئیسه جایگاهی برای خانم‌ها اختصاص ندادند/ آقایان را در موضوعات مربوط با فراکسیون زنان دخیل می‌کنیم

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس یازدهم گفت: بنا داریم فراکسیون زنان فقط 16 نفر نباشد نه اینکه بخواهیم آقایان را در آن عضو کنیم اما بنا داریم در موضوعات، آقایان را هم دخیل کنیم.


///

کارشناس مسائل بین‌الملل:

تضعیف سازمان بهداشت جهانی به نفع هیچ کشوری نیست/ اتحادیه اروپا برای ترامپ اهمیت ندارد/ سبقت گرفتن چین از آمریکا باعث خفت ایالات متحده می‌شود

کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: ضعیف کردن سازمان جهانی بهداشت به نفع هیچ کشوری در دنیا نیست چراکه این سازمان مرکزیتی دارد و اگر واکسن بیماری کرونا کشف شود، باید سازمان جهانی بهداشت تأیید کند.


///

یک حقوقدان:

امیدواریم بررسی‌ اعتبارنامه‌ها بی‌طرفانه انجام شود و برخورد سیاسی دخیل نباشد/ با هر کسی که شائبه فساد دارد، باید برخورد شود

یک حقوقدان درباره عدم تایید اعتبارنامه سه نماینده در مجلس یازدهم می‌گوید: در اینکه با فرد متخلف باید برخورد شود، شکی نیست اما برخوردها نباید تبعیض‌آمیز باشد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: