به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور سابق آمریکا روز سه‌شنبه درخصوص خوش‌باوری و اطمینان دموکرات‌ها از پیروزی قطعی در انتخابات ریاست جمهوری امسال هشدار داد.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «ال‌بی‌سی نیوز»، اوباما در مراسم جمع‌آوری کمک مالی برای کارزار انتخاباتی «جو بایدن» رقیب دموکرات رئیس‌جمهور آمریکا در انتخابات ۲۰۲۰ گفت، باید از شکست دموکرات‌ها در انتخابات قبلی درس گرفت و نباید پیروزی در آن را حتمی دانست.

وی با اشاره به «بیداری عظیم» جوانان آمریکایی و درخواست برای انجام اصلاحات گفت: «فقط همین که این انرژی وجود دارد به این معنا نیست که پیروزی ما را تضمین می‌کند و به تغییری حقیقی منتج خواهد شد».

رئیس‌جمهور سابق آمریکا گفت در حال حاضر مقاومت‌هایی در برابر اجرای این تغییرات وجود دارد و «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در حال «بهره‌برداری» از تفرقه میان مردم این کشور است.

اوباما هشدار داد: «نباید خوش‌باور یا از خود مطمئن باشیم که واضح است این رئیس جمهور کارش را به خوبی انجام نداده است زیرا با این‌که به نظر نمی‌رسد که خبر نداشته‌ایم قرار است چه عملکردی داشته باشد، او یک بار پیروز شده است».

او خطاب به حامیان بایدن و شرکت کنندگان در این مراسم گفت: «آنچه تا کنون انجام داده‌اید کافی نیست».

بایدن در این مراسم اعلام کرد توانسته است ۷.۶ میلیون دلار کمک مالی جمع‌آوری کند. این در حالی است که در زمان مشابه بیش از ۱۰ میلیون دلار به کارزار ترامپ اهدا شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: