به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، محمد باقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه وبودجه کشور، به همراه مهندس محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ظهر امروز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۹/۴/۴ با استقبال رسمی استاندار فارس وارد فرودگاه شهید آیت الله دستغیب شیراز شد.

نوبخت به محض ورود به شیراز با یک فروند بالگرد به صورت هوایی از قطعات مختلف آزاد راه شیراز- اصفهان بازدید و سپس در کارگاه عملیاتی احداث قطعه ۳ این آزاد راه در بخش سده شهرستان اقلید حضور یافت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در جلسه بررسی مسائل و مشکلات این پروژه، هدف سفر امروز خود به استان فارس را اعلام آمادگی دولت به منظور پشتیبانی مالی و بودجه ای از پروژه آزاد راه شیراز- اصفهان دانست و تصریح کرد: با وجود همه دشمنی های استکبار جهانی مبنی بر بازدارندگی از توسعه و با توجه به تحریم ها و همچنین رکود ناشی از کرونا، با دقت و برنامه ریزی، منابع مالی این پروژه را علیرغم محدودیت های مالی دولت، تزریق اعتبار خواهیم کرد.

بنا به گفته نوبخت، دولت مصمم است که در سالجاری پروژه آزاد راه شیراز- اصفهان را به بهره برداری برساند. 

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه پروژه آزاد راه شیراز- اصفهان حدود ۱۳۰ کیلومتر مسیر بین شیراز تا اصفهان را کوتاه کرده وباعث می شود ۲ ساعت نیز در وقت صرفه جویی گردد، اظهار داشت: برای انجام این پروژه تا به امروز مبلفی حدود ۴۱۰۰میلیارد تومان سرمایه گذاری صورت گرفته است که در بازدید میدانی که امروز به اتفاق وزرای راه و شهرسازی و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح داشتیم، توافق نمودیم تا مبلغ ۱۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز این پروژه برای تکمیل نهایی تامین کنیم.

نوبخت خاطر نشان کرد: مقرر شد برای تکمیل این پروژه مشارکتی که بین دولت و وزارت دفاع در حال انجام است، هر یک سهم باقیمانده خود را تا قبل از شهریور ماه سالجاری پرداخت نمائیم.

وی سهم دولت را ۸۰۰ میلیارد تومان و سهم وزارت دفاع را نیز ۸۰۰ میلیارد تومان برای تزریق این پروژه عنوان کرد و یادآور شد: بخشی از این پرداخت ها صورت گرفته و مابقی نیز تا پایان شهریور ماه انجام خواهد شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار امیدواری کرد که مردم عزیز و شریف استان های فارس، اصفهان، بوشهر و دیگر استان های همجوار، بزودی شاهد بهره برداری از این آزاد راه به عنوان یک ابرپروژه خواهند بود.

لازم به ذکر است، مهندس اسلامی وزیر راه و شهرسازی، امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و دکتر عنایت اله رحیمی استاندار فارس نیز در این جلسه در خصوص موضوعات مرتبط با این پروژه سخنانی را بیان کردند. 

بازدید از پل سردار سلیمانی به عنوان مرتفع ترین پل آزاد راهی کشور، پایان بخش سفر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و همچنین وزیر راه و شهرسازی و وزیر دفاع به استان فارس بود.

آزاد راه شیراز- اصفهان با هدف تکمیل کریدور آزاد راهی شمال-جنوب کشور با طول تقریبی ۲۲۴کیلومتر بین دو شهر تاریخی و گردشگری شیراز و اصفهان در دو باند مجزا با روش های نوین در حال اجرا می باشد که کاهش ۲ ساعت زمان سفر و کوتاه شدن ۱۳۰ کیلومتر از مسیر و افزایش ایمنی، کاهش مصرق سوخت، کاهش سوانح جاده ای، صرفه جویی ۷۰۰ میلیارد تومانی در سال اول بهره برداری در اقتصاد کشور، از مهمترین مزایای اجرای این پروژه است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: