به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، به نقل از خانه ملت، سید ‌البرز حسینی روز یکشنبه با اشاره به مشکلات خانوارها برای تأمین مسکن، اظهارداشت: در وضعیت فعلی، مسکن یک معضل بسیار بزرگ برای خانوارها به ویژه خانوارهای کم درآمد شده است و در این میان دولت هیچ برنامه‌ای در حوزه مسکن و زمین نداشته و هیچ علائمی از تلاش و تحرک دولت برای تأمین مسکن خانوارها و مدیریت بازار مسکن دیده نمی‌شود، همچنین دولت نظارت و کنترلی بر بازار مسکن ندارد.

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی افزود: قانون ساماندهی مسکن یکی از قوانین خوب برای ساماندهی این بخش است، اما متأسفانه این قانون به خوبی اجرایی نشده است؛ در شرایط کنونی بر اساس قانون مذکور، یکی از وظایف اصلی دولت و وزارت راه و شهرسازی تأمین مسکن و زمین برای اقشار کم درآمد است.

حسینی خاطرنشان کرد: یکی از موضوعات اصلی مجلس به ویژه کمیسیون عمران مجلس رسیدگی به وضعیت بحرانی مسکن است، از این رو در اولین نشست کمیسیون، وزیر راه و شهرسازی باید حضور یافته و درباره وضعیت ساماندهی بازار مسکن به ویژه حوزه اجاره پاسخ دهد.

وی افزود: سیاست‌های دولت به سمتی رفته که مسکن از یک کالای مصرفی به کالای سرمایه‌ای تبدیل شده است، در شرایط کنونی هیچ آماری درباره میزان ازدواج و میزان نیازمندان به تأمین مسکن وجود ندارد، از طرفی بخشی از تعاونی‌ها در حوزه مسکن مشکل‌ساز شده‌اند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: مجلس باید برای مدیریت بازار مسکن اقدام انقلابی کند، زیرا به نظر می‌رسد که دولت برنامه ای برای مدیریت بازار ندارد، از این رو در نشست یکشنبه هفته آینده این کمیسیون، طرح دوفوریتی ساماندهی بازار مسکن با حضور کارشناسان مربوطه مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: