به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، متن توضیحات پژوهشکده شهید رضایی به شرح زیر است:

 

بیانیه پژوهشکده شهید رضایی در پاسخ به شبهات انتخاب رئیس دیوان محاسبات

روز گذشته نامه‌ای منتسب به پژوهشکده سامانه‌های هوشمند صنعتی شهید رضایی منجر به بروز برخی حواشی درباره فعالیت‌های این پژوهشکده شد.

لذا جهت رفع ابهامات به وجود آمده و تنویر افکار عمومی مختصراً نکاتی متذکر می‌گردد:

1- این مرکز پژوهشی در سال 1378 با هدف توسعه فناوری‌های نوین در کشور، توسط جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف و با راهبری یکی از مدرسین دانشگاه، مرحوم شهید غلامرضا رضایی تاسیس شد و پس از شهادت این شخصیت وارسته در اثر جراحات شیمیایی در کشور آلمان، به نام ایشان مزین گشت.

اگرچه فعالیت‌ها از همان سال با اخذ پروژه‌های پژوهشی آغاز شده بود اما با توجه به نوپا بودن مجموعه، این فعالیت‌ها ذیل دانشگاه و تحت نظارت و حمایت پدرانه ریاست وقت جناب آقای دکتر سهراب‌پور رسمیت یافته و پس از طی مراحل قانونی با نام کامل سامانه‌های هوشمند صنعتی شهید رضایی به ادامه فعالیت پرداخته است.

2- هسته تاسیس و آغاز فعالیت‌های این پژوهشکده همچون موارد مشابه، جمع محدودی از دانشجویان علاقه‌مند بوده‌اند که هر یک مسئولیت پیشبرد بخشی از امور را برعهده داشته‌اند.

3- برخی موسساتی که مدارک ثبتی آنها در فضای مجازی بعضا مورد استناد قرار گرفته، هویت‌های حقوقی دیگری هستند ه مهروموم‌های بعد شکل گرفته و واضحاً تاریخ تاسیس آنها ارتباطی با آغاز فعالیت این پژوهشکده ندارد.

4- درخواست صدور گواهی همکاری یکی از حققو قطعی افراد است که در صورت تایید فعالیت هر فرد از سوی مسئولین وقت، پژوهشکده موظف است مطابق اسناد و شواهد موجود نسبت به صدور آن اقدام نماید.

در فقره مذکور نیز بنا به درخواست جناب آقای مهرداد بذرپاش جهت صدور گواهی همکاری، مفاد این گواهی در سربرگ فعلی پژوهشکده با توجه به شواهد و تایید ریاست وقت پژوهشکده، آقای مهندس منصور رحیمی مبنی بر همکاری ایشان از تاریخ 79 تا 82، با امضای ایشان صادر شده و در اختیار آقای بذرپاش قرار گرفته است.

5-اقتضای عملی حجم گسترده‌ای از فعالیت‌های پژوهشی طی حدود دو دهه، شکل‌گیری طیف وسیعی از همکاران با سلایق متنوع است که طی دوره‌های مختلف حول اهداف فنی و پژوهشی با این مجموعه همکاری داشته‌اند. لذا پژوهشکده شهید رضایی هر گونه ارتباط کنش‌های سیاسی همکاران سابق خود با فعالیت‌های این پژوهشکده را قویاً رد کرده و بر حفظ هویت پژوهشی و غیرسیاسی خویش تاکید می‌نماید.

پژوهشکده سامانه‌های هوشمند صنعتی

              شهید رضایی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: