«حسن هانی‌زاده»، کارشناس مسائل خاورمیانه، درباره نظر کارشناسان مبنی بر اینکه ترامپ در پی به تعویق انداختن انتخابات 2020 است به خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری برنا گفت: ارزیابی‌ها و نظرسنجی‌های مختلف در ایالات متحده نشان می‌دهد محبوبیت ترامپ در میان آمریکایی‌ها به پائین‌ترین حد خود رسیده و برعکس جو بایدن، رقیب انتخاباتی او از حزب دموکرات، از شانس بالاتری برای پیروزی در انتخابات ماه اکتبر برخوردار است.

این کارشناس مسائل خاورمیانه با اشاره به اتفاقات اخیر در آمریکا توضیح داد: ترامپ و تیم او به خوبی می‌دانند شرایط حاکم بر آمریکا، خیزش‌های اخیر بعد از قتل دردناک جرج فلوید و تظاهرات گسترده‌ای که در سی ایالت آمریکا الان جریان دارد و ناتوانی تیم ترامپ در مهار کرونا، نشان می‌دهد ترامپ یک رئیس‌جمهور شکست‌ خورده و ناتوان است و به‌رغم ادبیات پرخاشگرانه‌اش، نتوانسته امنیت پایداری برای آمریکا ایجاد کند.

او با بیان اینکه آمریکا در داخل با یک چالش جدی اجتماعی مواجه است، اظهار کرد: الان بیش از ۴۲ میلیون نفر از نیروی کار آمریکا به دلیل ویروس کرونا شغل خود را از دست داده‌اند و حجم خسارات ناشی از کرونا به ۷ تریلیون دلار رسیده و این باعث شده اقتصاد آمریکا دچار افت شود و درآمدهای ملی‌اش به سطح بسیار پائینی برسد. اینها باعث خواهد شد ترامپ نتواند در انتخابات آینده به پیروزی برسد به همین دلیل او سعی می‌کند انتخابات را برای یک سال دیگر به تعویق بیندازد.

هانی‌زاده افزود: قانون اساسی ایالات متحده اجازه چنین کاری را نمی‌دهد مگر اینکه کنگره آمریکا با اتفاق آرا تائید کند انتخابات به دلیل شرایط حاد اجتماعی یا سیاسی برای یک سال به تعویق بیفتد که بعید است کنگره چنین طرحی را تصویب کند. به نظر می‌رسد ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا آخرین نفس‌های خود را می‌کشد. او به هر دری می‌زند بار دیگر در انتخابات پیروز شود ولی شانس پیروزی‌اش پائین است. همه برگ‌های برنده از دستش خارج شده ولی سعی می‌کند با تحریم ایران، ونزوئلا، چین و روسیه خود را قدرتمند نشان دهد. 2/5

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: