به گزارش خبرنگار سیاسی برنا، علی ربیعی سخنگوی دولت به علت ابتلا به کرونا این هفته هم نتوانست در نشست سخنگوی خود حضور پیدا کند به همین علت پاسخ خبرنگاران را به صورت مکتوب ارسال کرد. 

او در پاسخ به خبرنگار برنا مبنی بر اینکه دلایل ‌دولت برای برگزاری حتمی کنکور چیست و چرا برخی مخالفت می کنند گفت: همانطور که دیشب اعلام شد کنکور در موعد مقرر برگزار خواهد شد.در این میان دو گروه نگرانی و دلایل  خودشان را دارند.یگ گروه خواهان برگزاری و گروه دیگر خواهان تعویق آن هستند.

او ادامه داد: اما کارشناسان و همکاران بهداشتی و درمانی ما  پیش بینی میکنند در ماههای آتی نه تنها از میزان شیوع بیماری کرونا کاسته  نخواهد شد بلکه این وضعیت در پائیز و زمستان بدتر نیز می شود.لذا تعویق و یا برگزاری کنکور در ماههای سرد سال را هیچ کارشناسی پیشنهاد ننموده چرا که مخاطرات آن بسیار بیشتر از شرایط فعلی است.

ربیعی گفت: تصمیم ‌به برگزاری کنکور با در نظر گرفتن شرایط امروز،پیش بینی از شرایط ماههای آتی و همچنین شرایط آموزشی در سال آینده و بسیاری از متغییرهای دیگر بوده است و در این خصوص هیچ اختلافی میان دستگاههای ذیربط مطرح نبوده است.

سخنگوی دولت مطرح کرد؛با توجه به تجربه ای که از کنکور دکتری در روزهای اخیر داشته ایم امیدواریم با رعایت بیشترپروتکلهای بهداشتی، داوطلبان عزیز بتوانند بدون نگرانی و با آمادگی و آرامش بیشتر در آزمون سراسری شرکت و موفق باشند.

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: