به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، علی کریمی فیروزجایی، عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به انفجار بیروت گفت:  این حادثه بخاطر ابعاد وسیع و ویرانگر آن از نظرامنیتی ، سیاسی ، فرهنگی و اقتصادی نیازمند توجه و بررسی است.

وی گفت: بی تردید رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی از این واقعه بیش از سایرین سود می برند.

دبیر هیات رئیسه مجلس افزود: مهم ترین تبعات ناگوار این  رخداد آغاز درگیری های سیاسی و جناحی در لبنان است که باید بیشتر مد نظر قرار گیرد.

وی نا آرامی در لبنان را موجب امنیت بیشتر رژیم اشغالگر قدس دانست و افزود: لبنان برای برون رفت از شرایط کنونی نیازمند اتحاد و انسجام ملی است.

کریمی فیروزجایی با تاکید بر لزوم حفظ آرامش گروههای سیاسی لبنان برای بررسی ابعاد گسترده این واقعه یادآورشد: جمهوری اسلامی ایران همواره طالب حفظ امنیت و آرامش در لبنان و منطقه است.

دبیر کل جامعه اسلامی فرهنگیان کشور با تسلیت حادثه غمبار انفجار در بندر بیروت گفت: همگرایی و همکاری های موثر امنیتی و اقتصادی بین کشورهای مسلمان و دوست منطقه ضامن پیشگیری از رخدادهای تلخ و ناگوار اینچنینی خواهد بود.

کریمی فیروزجایی با اشاره به گستردگی خسارات ناشی از انفجار بزرگ در بیروت خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران همانند همیشه برای بازگشت شرایط عادی در لبنان، کنار مردم و مسئولان آن کشور خواهدبود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: