به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا؛ اخبار پر بازدید گروه سیاسی خبرگزاری برنا را بخوانید:

معاون حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه ایران:

دولت آلمان باید به ایران پاسخگو باشد

معاون حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه ایران درباره ادعا آلمان درباره بازداشت شارمهد گفت: دولت آلمان یا هر دولت دیگری به‌جای درخواست توضیحات از ما ابتدا خود باید پاسخگوی ما باشند که چرا به رغم همه هشدارهای ما، برای چنین افراد و گروه‌هایی جای امن ایجاد می‌کنند، آنها را میزبانی کرده و از آنها از طریق اعطای تابعیت، پناهندگی و اقامت میزبانی می‌کنند.

///

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی:

بافقی: کمیته ملی انتخابات با اصل تفکیک قوا در تضاد است/ حمزه شلمزاری: مجلس برای استفاده از امکانات شورای نگهبان طرح کمیته ملی انتخابات را ارائه کرده است/ مجلس در استان‌ها و شهرستان‌ها امکانات ندارد

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی می‌گوید با توجه به اینکه در شهرستان‌ها امکانات محدود است، مجلس برای استفاده از امکانات شورای نگهبان و قوه قضائیه نظیر میز، کامپیوتر و مواردی از این قبیل طرح کمیته ملی انتخابات را ارائه کرده است.

///

عضو فراکسیون نیروهای انقلابی مجلس شورای اسلامی:

برخی می‌خواهند قالیباف رئیس فراکسیون نیروهای انقلابی شود/ هفته آینده، انتخابات هیئت رئیسه فراکسیون نیروهای انقلابی برگزار می‌شود

عضو فراکسیون نیروهای انقلابی مجلس شورای اسلامی گفت: در خصوص ریاست فراکسیون نیروهای انقلابی، نظر برخی بر این است که قالیباف رئیس شود.

///

یک نماینده ادوار مجلس:

دوره به دوره وضعیت مجلس بدتر می‌شود/ تخطئه رقیب برای مطرح شدن تبدیل به یک رویه شده است

یک نماینده ادوار مجلس می‌گوید: در حال حاضر شاهدیم که انتصابی برخلاف قوانین و مقررات صورت می‌گیرد ولی توجهی نمی‌کنند و کار خودشان را انجام می‌دهند ولی اگر همین کار در دوره‌های قبلی انجام می‌شد، اعتراض صورت می‌گرفت تا اینکه آن انتصاب لغو می‌شد.

///

سخنگوی هیئت نظارت در مجلس دهم خبر داد؛

محمود صادقی رکورددار شکایت در مجلس دهم/ بیش از ۲۵۰ پرونده را بررسی کردیم/ برای برخی نمایندگان حدود 30 پرونده تشکیل شد/ شکایت‌های متعددی در انتهای مجلس دهم از نمایندگان صورت گرفت

سخنگوی هیئت نظارت در مجلس دهم گفت: هیئت نظارت مجلس دهم بیش از ۲۵۰ پرونده را مورد بررسی قرار داد، گاهی بررسی پرونده‌ها زمان زیادی را می برد.

///

رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا:

باید تا یک سال دیگر برای زندگی با ویروس کرونا برنامه ریزی کنیم/ دستورالعمل های مجازاتی اعمال می‌شود/ تنهاراه پیشگیری و کنترل بیماری کرونا سه کلید طلایی "شفا " است

رئیس جمهور گفت: اگر پروتکل های بهداشتی رها شود بیماری تشدید می شود و تلفات زیادی می بینیم که غیر قابل قبول برای جامعه است.

///

رئیس مجلس شورای اسلامی:

نباید توقع حل مشکلات را در هفته و ماه داشت/ طرح مهمی در شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا در حال بررسی است

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه این روزها درباره گشایش اقتصادی در جامعه سوالاتی مطرح است، اظهار کرد: همانطور که در روز پنجشنبه در بازدید سرزده از واحدهای خبری صداوسیما گفتم ما تحقق آینده خوب را از مسیر سخت ممکن می دانیم ولی همانطور که آن روز تصریح کردم نباید توقع حل مشکلات را در هفته و ماه داشت بلکه اثر اقدامات در فصل های پیش رو دیده خواهد شد.

///

مشارکت یک میلیارد تومانی کارکنان وزارت خارجه در پویش همدلی مومنانه

جمعی از کارکنان وزارت امور خارجه در راستای یاری‌رسانی به نیازمندان به پویش مواسات و همدلی مومنانه پیوستند و با اهدای یک میلیارد و ۲۶۹ میلیون و ۲۶۰ هزار تومان به حساب ویژه کمیته امداد امام خمینی (ره) در این امر خداپسندانه مشارکت کردند.

///

یک کارشناس مسائل بین‌الملل:

روسیه و چین طرح تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را وتو می‌کنند/ همه امیدواری امریکا این است که تحریم‌های شورای امنیت، اتحادیه اروپا، کنگره آمریکا و کاخ سفید عملی شود/ امریکا در پی فعالسازی مکانیزم ماشه است

یک کارشناس مسائل بین‌الملل می‌گوید: همه‌ امیدواری آمریکا این است که این چهار کانال تحریمی، یعنی تحریم شورای امنیت، اتحادیه اروپا، کنگره آمریکا و کاخ سفید عملی شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: