به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا؛ اخبار پر بازدید گروه سیاسی خبرگزاری برنا را بخوانید:

عضو مجلس خبرگان رهبری:

مردمی که نتوانند معیشت خود را تامین کنند، نمی‌توانند دیندار بمانند/ بیشتر شعار می‌دهیم اما سیاست، معیشت و اقتصاد را به عنوان اولویت نخست قرار نداده‌ایم

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: مردمی که قادر نباشند دارو و درمان و غذایشان را تامین کنند نمی‌توانند، دیندار باشند و در نهایت عدالت هم تامین نمی‌شود.

///

گزارش روز؛

از فراکسیون سیر و عدس تا طب سنتی!/ در مجلس یازدهم چه می‌گذرد؟

در ابتدای شکل‌گیری مجلس یازدهم بر اساس شعارهای نمایندگان تازه‌وارد به نظر می‌رسید که این مجلس ضروریات کشور نظیر اقتصاد، اشتغال، توسعه صادرات غیرنفتی، مسئله ازدواج و... را در صدر جدول برنامه‌های خود در پیش داشته باشد اما امروز با گذشت چند ماه از تشکیل مجلس یازدهم و شکل‌گیری کمیسیون‌‌های تخصصی، شاهد شکل‌گیری فراکسیون‌هایی هستیم که محتوایشان از جنس ضروریات کشور و دغدغه‌های مردمی نیست.

///

فعال سیاسی اصلاح طلب:

تنها با اعتمادسازی می‌توانیم مردم را به پای صندوق رأی بیاوریم/ فعالیت سیاسی احزاب، برای انتخابات ١٤٠٠ نیست بلکه برای آسیب شناسی است

فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: تنها کاری که می‌توانیم انجام دهیم اعتمادسازی است یعنی حتی شرایط اقتصادی هم بهبود پیدا کند اما مردم احساس نکنند که اثرگذار هستند، پای صندوق نمی‌آیند.

///

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

مجلس به کره جنوبی اولتیماتوم داد/ در توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی با دولت هماهنگ هستیم/ طرح ضد آمریکایی کمیسیون امنیت در ارتباط با عملکرد اخیر آمریکا در بحث حقوق بشر است

عضو کمیسیون امنیت ملی در رابطه با بلوکه شدن پول های ایران در کره جنوبی گفت: به کره جنوبی اولتیماتوم داده ایم اگر بدهی به جمهوری اسلامی ایران را پرداخت نکند، قطعا در مورد محصولات کره علاوه بر روابط سیاسی، تجدید نظر می کنیم.

///

مدرس خیابانی از مجلس رای اعتماد نگرفت

نمایندگان مجلس به «مدرس خیابانی»، وزیر پیشنهادی صمت رای اعتماد ندادند.

///

رئیس دفتر رئیس جمهور:

تا الان چهار محموله بسیار پر و پیمان برای مردم لبنان فرستادیم

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: تا الان چهار محموله بسیار پر و پیمان برای مردم لبنان فرستادیم.

///

عضو فراکسیون ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی:

سهم‌خواهی از مجلس انقلابی بعید است/ اگر نتوانیم حق خودمان را بگیریم به درد لای جرز دیوار هم نمی‌خوریم

عضو فراکسیون ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی گفت: ما مدعی هستیم دنبال حقوق ملتیم اگر نتوانیم حقوق خودمان را بگیریم به درد لای جرز دیوار هم نمی‌خوریم.

///

رئیس جمهور در جلسه هیات دولت:

کسی که به طرح دولت ایراد می‌گیرد، بگوید ایرادش چیست/ با فحاشی و ردیف کردن جملات درشت، مشکلی از کشور حل نمی‌شود/ سلاح و قدرت ما به نفع منطقه است/ اگر قطعنامه‌ای علیه بخشی از قطعنامه 2231 تصویب شود، عواقب آن برعهده بانیان است

رئیس جمهور طرح بحث این دولت و آن دولت از سوی برخی افراد در روزهای اخیر را از حرف های زشت، بی منطق و کودکانه دانست و تاکید کرد: این دولت و آن دولت معنا ندارد، ما یک ملت هستیم و در برابر یک دشمن ایستاده ایم، این حرف ها چیست؟ برخی به مردم می گویند دولت طرحی دارد که ممکن است زحمتی برای دولت آینده درست کند. کسی که به طرح دولت ایراد می گیرد بگوید ایرادش چیست؟ با فحاشی و ردیف کردن جملات درشت، مشکلی از کشور حل نمی شود.

///

وزیر نفت:

ناپختگی یک مسئول در سازمان خصوصی سازی برای مردم نگرانی ایجاد کرد

وزیر نفت درباره شایعات پیش آمده درباره اختلاف میان وزارت نفت و اقتصاد گفت: من تعجب می کنم، با ناپختگی یک مسئول در سازمان خصوصی برای مردم، نگرانی ایجاد شد.

///

وزیر امور خارجه تاکید کرد:

رد توافق ایران با آمریکا/ به ترامپ مشاوره غلط می‌دهند

وزیر امور خارجه ضمن رد توافق ایران با آمریکا گفت: واضح است که به ترامپ مشاوره غلط دادند.

///

عضو فراکسیون ائتلاف نیروهای انقلاب مجلس:

هنوز نتایج انتخابات فراکسیون ائتلاف نیروهای انقلاب به صورت رسمی اعلام نشده است/ زمان اعلام نتایج انتخابات را نمی‌‎دانم!

عضو فراکسیون ائتلاف نیروهای انقلاب مجلس شورای اسلامی در مورد نتایج انتخابات این فراکسیون گفت: فعلا نه چیزی را انکار می‌کنم و نه تایید می‌کنم چون هنوز چیزی برای ما، محرز نشده است.

///

رئیس مجلس در پاسخ به تذکر سلیمی:

ستاد کرونا حضور رئیس جمهور در مجلس را به مصلحت ندانست

رئیس مجلس با اشاره به نامه دفتر رئیس جمهور درخصوص علت عدم حضور روحانی در مراسم رأی اعتماد وزیر پیشنهادی صمت گفت: ستاد کرونا حضور رئیس جمهور در مجلس را به مصلحت ندانست.

///

دبیر شورای نگهبان:

مردم در حد توان به لبنان کمک کنند

دبیر شورای نگهبان با اشاره به حرکت‌های "مومنانه" مردم کشورمان در ایام کرونا توصیه کرد که دولت و به خصوص مردم در حد توان و وسع خود به مردم حادثه دیده لبنان نیز کمک کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: