به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «کاملا هریس» گزینه حزب دموکرات برای معاونت ریاست جمهوری در انتخابات پیش روی آمریکا بامداد پنجشنبه در یک کنفرانس آنلاین در پاسخ به پرسشی درباره تبعات خروج واشنگتن از برجام، گفت: بگذارید صریح بگویم، ما [در صورت پیروزی در انتخابات] اجازه نخواهیم داد ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد. تمام.

هریس در عین حال از سیاست دولت «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا در قبال ایران انتقاد کرد و گفت: دولت ترامپ به تازگی موضوع تحریم تسلیحاتی علیه ایران را به شورای امنیت [سازمان ملل] برد و تنها یک کشور به نفع ما رای داد.

معاون «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات افزود: از نظر من درست است که بگوییم رویکرد «آمریکا اول» تبدیل به «آمریکا تنها» شده است که به نفع ما و متحدانمان نیست.

هریس که با مخاطبان یهودی سخن می‌گفت، درباره سیاست دولت بایدن در قبال رژیم صهیونیستی در صورت پیروزی در انتخابات گفت که به حمایت قاطع از این رژیم ادامه خواهد داد و هرگز کمک‌های امنیتی از این رژیم را به تصمیم‌های سیاسی آن گره نخواهد زد.

بایدن و مشاوران انتخابات او در گفت‌وگوها و سخنرانی‌های متعددی وعده داده‌اند که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو، آمریکا را به برجام بازمی‌گردانند و از دور کردن متحدان اروپایی واشنگتن از خود جلوگیری می‌کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: