به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، دفتر «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از جلسه دیدار وی با «جرد کوشنر» داماد و مشاور ارشد رئیس‌جمهور آمریکا و همچنین «رابرت اوبرایان» مشاور امنیت ملی ایالات متحده خبر داد.

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» این دیدار قرار است روز یکشنبه ساعت ۱۲:۳۰ به وقت محلی در دفتر نتانیاهو در قدس اشغالی برگزار می‌شود.

جزئیات بیشتری از این دیدار یا محور گفت‌وگوهای نتانیاهو با مقامات ارشد آمریکایی منتشر نشده اما برخی تحلیلگران احتمال می‌دهند که موضوع توافق عادی‌سازی روابط با امارات عربی متحده و طرح موسوم به «معامله قرن» در دستورکار باشد.

از سوی دیگر گفته می‌شود تل‌آویو قصد دارد امارات را به عنوان یک «کشور پاک» و عاری از ویروس کرونا شناسایی کند و این بدان معناست که مسافران ورودی از این کشور به فلسطین اشغالی، نیازی به قرنطینه شدن ندارند.

وبگاه تایمز اسرائیل به نقل از منابع مطلع نوشت، اولین پرواز مستقیم از تل‌آویو به ابوظبی نیز نیز روز یکشنبه انجام می‌شود که در آن یک هیأت آمریکایی به سرپرستی کوشنر و یک هیأت اسرائیلی به سرپرستی «مئیر بن‌شبت» مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی حضور خواهند داشت.

چندی پیش یک شبکه صهیونیستی به نقل از مقام ارشد آمریکایی گزارش داد که پیشرفت در مذاکرات عادی‌سازی روابط سودان با تل‌آویو حاصل شده و می‌توان انتظار امضای توافق در هفته‌های آینده را داشت.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: