به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، دفتر جنبش امل در تهران در بیانیه‌ای به مناسبت چهل و دومین سالگرد ربودن امام موسی صدر اعلام کرد: در ۹ شهریور ۱۳۹۹، سال‌های اسارت امام موسی صدر و دو همراهش به ۴۲ سال می‌رسد. ربودن شخصیتی تأثیرگذار در عرصۀ سیاسی و اجتماعی و دینی لبنان و منطقۀ خاورمیانه بدون هیچ پاسخ‌گویی منطقی و قانع‌کننده امری است شگفت و ناپذیرفتنی.

جنبش أمل که خود مولودِ زمان‌آگاهی و تیزبینیِ امام موسی صدر است، از آغاز این ماجراجوییِ قذافیِ معدوم تلاش خود را به کار بست تا رهبر فرافرقه‌ای شیعیان لبنان را از اسارت برهاند و به عرصۀ فعالیت خود بازگرداند.

حق آن بود که سران کشورهای اسلامی و مجامع بین‌المللی مدعی حقوق بشر اقداماتی چنان بکنند که مدت این اسارت به این عدد بهت‌آور نرسد. لذا مجموعۀ اقدامات صورت‌گرفته در خور شخصیت امام صدر نبوده است. به این دلیل ساده که او همچنان در بند است و چشم انتظار رهایی. باید امروز همه‌مان عزممان را جزم کنیم تا اسارتِ این سه همراه را پایان دهیم.

امام صدر حق‌خواهی و عدالت‌گستری و ستم‌ستیزی را از مکتب آن پیشوای شهیدان آموخته بود. امیدواریم و از همۀ حق‌خواهان و عدالت‌گستران و در صدر همه از مسئولان جمهوری اسلامی ایران می‌خواهیم که با اقدامات خود این قصۀ رنج را زودتر ختم کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: