به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، متن این پیام به شرح زیر است:

 

انالله و انا الیه راجعون

فَضَّلَ اللَّهُ الْمُجَاهِدِینَ عَلَى الْقَاعِدِینَ

أَجْرًا عَظِیمًا

در شب شهادت سیدالساجدین امام زین العابدین علیه السلام، پیرغلام امام حسین علیه السلام و پیشکسوت خستگی ناپذیر نهضت اسلامی و مجاهد نستوه فی سبیل الله در عرصه های مختلف نظام جمهوری اسلامی،

ابوالشهید حاج «محمد عرب»

دعوت حق را لبیک گفت و به فرزند شهیدش پیوست.

مرحوم عرب در سال ١٣٤٠  وارد عرصه مبارزات سیاسی نهضت اسلامی امام راحل شد و از همان ابتدا ارتباط مستمری را با حضرات علمای اعلام  به ویژه اعضای برجسته جامعه محترم مدرسین حوزه علمیه قم برقرار نمود.

وی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در شهر قـم ساکن شد و مسئولیت آموزش نظامی سپاه قم را برعهده گرفت. کمی بعد به عنوان اولین شهردار قم منصوب شد.

فعالیت در سازمان صنایع نظامی ایران، معاونت وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، پایه گذاری دانشکده روابط بین‌الملل وزارت امور خارجه، سفارت ایران در کشور عمان، معاونت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی (به ریاست مرحوم آیت الله تسخیری)، سرکنسولی جمهوری اسلامی ایران در دُبی و ریاست شورای اسلامی شهر قم و مشاورت عالی استاندار قم در دوره های متعدد از دیگر مناصب و خدمات آن مرحوم بود.

عضویت در حزب جمهوری اسلامی و حزب مؤتلفه اسلامی و دبیری این حزب در استان قم از تأسیس آن تا کنون نیز از جمله فعالیت های سیاسی مرحوم محمد عرب به شمار می رود.

وی در دوران مسئولیت های متعدد خود بارها توسط مراجع عظام تقلید قم دامت برکاتهم مورد عنایت و تشویق قرار گرفت.

حزب موتلفه اسلامی قم پدری دلسوز و مهربان و شهر مقدس قم خادمی ولایی و انقلابی، سخت کوش و مردمی و مسئولین این شهر یاوری صدیق را از دست دادند.

صبر مثال زدنی این پدرشهید در کنار پیکر مطهر فرزند شهیدش در حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها از خاطره ها پاک نخواهد شد.

توصیه همیشگی این مبارز نستوه به فرزندانش در حزب مؤتلفه اسلامی پیروی صادقانه از منویات مقام معظم رهبری مدظله العالی بود و خود را سرباز کوچک امام خامنه ای می خواند و در حد توان در جمع کردن نیروهای انقلاب اسلامی در خیمه ای واحد حتی در دوران بیماریش، از هیچ تلاشی فروگذار نکرد.

خداوند متعال پدر و استاد مهربان ما را با ارباب بی کفنش سیدالشهداء علیه السلام محشور فرماید.

حزب موتلفه اسلامی قم در گذشت یاور دیرین ولایت حاج محمد عرب رحمه الله را به محضر مبارک مقام معظم رهبری مدظله العالی و مراجع عظام تقلید دامت برکاتهم و عموم مردم انقلابی و شهید پرور شهر خون قیام قم و به ویژه به مادر شهید و همسر مجاهد ایشان و فرزندان آن مرحوم  تسلیت عرض می نماید.

حزب مؤتلفه اسلامی استان قم

یازدهم شهریور ماه ١٣٩٩

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: