به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، «سید اسماعیل موسوی» با اشاره به برگزاری بیست و نهمین جلسه ستاد انتخابات کشور با موضوع برگزاری انتخابات دور دوم مجلس شورای اسلامی در ۱۱ حوزه انتخابی واقع در ۹ استان، اظهار کرد: تدارکات لازم اندیشیده و پیش بینی‌های لازم انجام شده است.

مدیرکل انتخابات وزارت کشور تصریح کرد: انتخابات روز جمعه در استان‌های آذربایجان شرقی، اصفهان، ایلام، البرز، زنجان، خوزستان، کردستان، کرمانشاه و گلستان برگزار خواهد شد.  از ساعت ۸ صبح عوامل شعب اخذ رای آمادگی دارند تا مردم حوزه‌های انتخابیه‌ای که تعیین نمایندگان آنها به  دور دوم کشیده است، مراجعه و در انتخابات شرکت کنند.

دبیر ستاد انتخابات کشور با تاکید به رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری این انتخابات، خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و مسائل پیرامونی آن، پروتکل‌های بهداشتی با همکاری مسئولان وزارت بهداشت و شورای نگهبان تهیه و به استان‌ها ابلاغ شده است و همه عوامل اجرایی، نظارتی و امنیتی مستقر در شعبه‌های اخذ رای پروتکل‌های بهداشتی را رعایت خواهند کرد. همچنین شعب اخذ رای را از شب قبل ضدعفونی می‌شود.

موسوی از مردم خواست تا در ساعات اولیه به شعب اخذ رای مراجعه کنند. همچنین رای دهندگان همراه خود ماسک، دستکش و خودکار شخصی داشته باشند تا از انتقال ویروس منحوس کرونا جلوگیری شود و بتوان انتخابات سالم برگزار کرد.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور درباره افرادی واجد شرایط رای دادن، گفت: کسانی که در دور اول انتخابات مجلس شورای اسلامی یعنی ۲ اسفندماه ۱۳۹۸، در حوزه‌های انتخابیه مربوطه شرکت کرده و رای دادند می‌توانند در دور دوم نیز در همان حوزه رای دهند. همچنین افرادی که در انتخابات اسفندماه سال گذشته، در هیچ یک از حوزه‌های انتخابی شرکت نکرده و رای ندادند، هم می‌توانند در این انتخابات شرکت کرده و به نامزد مورد نظر خود رای دهند.  

وی ادامه داد: رای دهندگان به همان حوزه‌هایی که قبلا مراجعه کرده‌اند، بروند تا امکان رای دهی مجدد آنها فراهم شود.  

موسوی ابراز امیدواری کرد: با وجود همکاری میان عوامل اجرایی و نظارتی و همچنین همکاری نامزدهای انتخاباتی و مردم، انتخابات سالمی برگزار و نتیجه آن را در اسرع وقت به مردم اعلام می‌شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: