به گزارش گروه خبرگزاری برنا، نیروهای عملیات مشترک عراق متشکل از الحشد الشعبی و پلیس فدرال امروز (سه شنبه) در عملیاتی سه مخفیگاه تروریست‌های داعش بعلاوه مقادیر زیادی موشک و خمپاره کشف و ضبط کردند.

به نوشته وبسایت السومریه نیوز، در این عملیات که در جنوب استان کرکوک انجام شد، ۵۰ فروند موشک و ۳۰۰ قبضه خمپاره در انواع مختلف کشف و مخفیگاه‌ها نیز منهدم شد.

همچنین نیروهای اطلاعاتی عراق توانستند مسئول کاشت مین و بمب‌گذاری داعش را در استان کرکوک دستگیر کنند.

همزمان با این عملیات در استان کرکوک، نیروهای الحشد الشعبی و پلیس استان دیالی نیز عملیات وسیعی در این استان آغاز کردند. در این عملیات که با پشتیبانی نیروی هوایی همراه بود، چندین تیپ الحشد الشعبی مناطق شمال شرق استان دیالی و همچنین جنوب منطقه خانقین را پاکسازی کردند.

روز گذشته نیز در عملیاتی که در منطقه «قولای» در مجاورت مرز غربی ایران رخ داد یکی از فرماندهان تیپ ۲۸ الحشد الشعبی به نام «حسین رزاق المیاحی» با شلیک تک تیراندازان داعشی به شهادت رسید.

با آزادسازی شهر موصل در تیر سال ۱۳۹۶ و پایان خلافت ادعایی داعش، بسیاری از تروریست‌ها در قالب هسته‌های خاموش در استان‌های عراق به خصوص دیالی، کرکوک، صلاح‌الدین، الانبار و نینوی که شرایط مناسب جغرافیایی برای مانور دارد، مخفی شده و در یک سال گذشته دست به عملیات‌های تروریستی در قالب گروههای چند نفره زده‌اند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: