به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز، عمر الوائلی، رئیس سازمان گذرگاه‌های مرزی عراق در دیدار با عبدالامیر الشمری، سفیر عربستان در عراق تدابیر و آمادگی‌های لحاظ شده برای بازگشایی گذرگاه مرزی عرعر به روی تبادلات تجاری بین دو کشور را بررسی کرد.

در بیانیه این سازمان آمده است: الوائلی ضمن استقبال از سفیر عربستان بر عمق روابط تاریخی بین دو کشور در همه زمینه‌ها تاکید و از نقش عربستان در حمایت از پیشرفت در بازگشایی گذرگاه عرعر تقدیر کرد.

الوائلی افزود: افتتاح این گذرگاه به روی حمل و نقل تجاری بین دو کشور ظرف‌های روزهای آینده و بعد از گرفتن مجوز افتتاح آن از سوی نخست وزیر خواهد بود و این مساله برای دو کشور فواید اقتصادی داشته و اتخاذ گام‌های فوری برای اعزام مسافران جهت ادای مناسک حج از این گذرگاه را در پی خواهد داشت.

سفیر الشمری نیز بر عمق روابط برادرانه دو کشور تاکید کرد و گفت: عربستان به دنبال ارتقای سطح روابط تجاری به واسطه افتتاح گذرگاه‌های مرزی دیگر بوده و این مساله توسط رهبران عربستان در دست بررسی است.

دو طرف بر فراهم سازی مستلزمات لجستیکی برای تداوم فعالیت گذرگاه عرعر و نیز تقویت امنیت و تلاش برای استخدام منابع انسانی و آموزش‌های آنها به منظور تضمین استفاده ایمن و علمی از تجهیزات در این گذرگاه برای تداوم تبادلات تجاری بین دو طرف تاکید کردند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: