به گزارش گروه خبرخبرگزاری برنا، «صالح بن محمد العامری» فرمانده نیروهای زمینی امارات روز شنبه(دیروز) در مقر فرماندهی نیروهای مشترک (ائتلاف) سعودی علیه یمن با «مطلق بن سالم الأزیمع» فرمانده این نیروها دیدار کرد.

در این دیدار روند عملیات‌های نظامی در یمن با حمایت نیروهای دولت مستعفی به ریاست «عبدربه منصور هادی» و تلاش‌های مشترک نیروهای ائتلاف سعودی، مورد بررسی قرار گرفت.

خبرگزاری عربستان سعودی (واس) با اعلام این خبر افزود که این دیدار در راستای هماهنگی مستمر با فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف سعودی و حمایت از این ائتلاف برای تحقق اهداف و خواسته‌های خود انجام شد.

اخیرا «سلمان بن عبدالعزیز» پس از برکناری «فهد بن ترکی بن عبدالعزیز آل سعود» فرمانده نیروهای مشترک(ائتلاف عربی علیه یمن)، «مطلق بن سالم بن مطلق الأزیمع» را به عنوان فرمانده جدید منصوب کرد.

الأزمیع در سال ۲۰۱۱ فرماندهی نیروهای «سپر جزیره» وابسته به شورای همکاری خلیج فارس که پس از آغاز انقلاب بحرین وارد این کشور، بر عهده داشت.

او سپس فرماندهی منطقه جنوبی در عربستان سعودی و اداره عملیات نظامی در ائتلاف سعودی در یمن را بر عهده داشته است.

عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین ۱۳۹۴ با ادعای تلاش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد. این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و فقط با کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون‌ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت‌های این کشور و گسترش قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار همراه شده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: