به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، خبرگزاری رسمی بحرین «بنا»، شامگاه دوشنبه ‌گزارش داد که «عبدالله بن حسن النعیمی» وزیر امور دفاع این کشور با «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی گفت‌و‌گویی تلفنی داشته است.

خبرگزاری رسمی بحرین با استفاده از لفظ «کشور» برای رژیم صهیونیستی در این خبر نوشت، در این ارتباط تلفنی اهمیت «توافق ابراهیم» (توافق صلح) با تل‌آویو «برای ثبات در خاورمیانه» مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ادامه این گزارش آمده است که دو طرف درباره پیش‌بینی‌های مشترکشان در ارتباط با «برقراری یک شراکت استوار میان وزارت‌ دفاع» گفت‌‌و‌گو کرده‌اند و در ادامه ادعا شده است که این مسئله «در توسعه توان» دو طرف و «حفاظت از امنیت منطقه» اثرگذار خواهد بود.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در پایان این گفت‌و‌گو به «شریک بحرینی» خود پیشنهاد سفر به فلسطین اشغالی را داد. از سوی دیگر، دو طرف بر ادامه گفت‌و‌گوها توافق کردند.

روز جمعه، بحرین از دستیابی به توافقی برای برقراری روابط دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی تحت نظارت آمریکا خبر داد. این خیانت عربی با انتقادهای گسترده‌ای روبه‌رو شده است. این توافق پس از سازش ابوظبی و تل‌آویو به تاریخ ۲۳ مرداد ماه رخ داد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: