به گزارش خبرنگار سیاسی برنا، «سعید نمکی»وزیر بهداشت در آیین بهره برداری از طرح های ملی وزارت بهداشت که به صورت ویدیو کنفرانس و با حضور رییس جمهور در حال برگزاری است  گفت: امروز 8 پروژه با اولویت نقاط محروم به وسعت124 هزارمتر مربع و 1400 تخت بیمارستانی افتتاح می شود.

او ادامه داد: هیچ کس بر این باور منصفانه تردید ندارد که در دولت تدبیر و امید، اتفاقات در توسعه زیر ساخت های سلامت و ماندگاری طبیب و کادر پیراپزشک در نقاط محروم از دوره های ماندگار تاریخ نظام سلامت کشور است.

وزیر بهداشت مطرح کرد: با پویش ره سلامت علیرغم درگیری سنگین در برابر طوفان کووید 19 توسعه زیر ساخت ها و طرح تحول نظام سلامت را از قلم ننداخته و دنبال می کنیم.

نمکی بیان کرد: امروز 1400 تخت افتتاح می شود در حالی که در دوره های قبل، بیش از 1400 تخت در طول سال به تخت های کشور اضافه نمی شد و برای اولین بار در اخرین سال دولت تدبیر و امید، یک هزار و 600 تخت بیمارستانی را به مجموعه تخت های کشور اضافه می کنیم و حدود 1400 پروژه بهداشتی، درمانی و رفاهی را تا هفته سلامت، افتتاح خواهیم کرد.

وزیر بهداشت افزود: امروز به جز دو پروژه در تهران که یکی مرکز پوست رازی است با 21 هزار و 500 متر مربع و 176 تخت و یک یک مرکز جامع پیوند حضرت مهدی(عج) دردانشگاه شهید بهشتی و بیمارستان مسیح دانشوری با 5هزارو 600 متر مربع و 100 تخت بیمارستانی، مابقی طرح ها برای نقاط محروم است. توسعه کیفی در نظام سلامت را با جدیت، دنبال می کنیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: