به گزارش گروه سیاسی برنا، روزنامه هاآرتص نوشت، این پیش بینی‌ها پس از آن مطرح شد که دادگاه منطقه‌ای رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه با درخواست وکیل بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم برای تمدید مهلت ارائه پاسخ به اتهامات داده شده به نتانیاهو یعنی خیانت در امانت، رشوه و کلاهبرداری تا ۲۹ نوامبر موافقت کرد. مهلتی که به معنای تمدید دوره آمادگی‌ها برای شروع محاکمه و تاخیر حدود یک ماه و نیمه در تشکیل جلسات دادگاه است.

این تحولات در حالی رخ می‌دهد که آویخای مندلبلیت، دادستان کل رژیم صهیونیستی اعلام کرد، احتمالا در نهایت چاره‌ای جز این نخواهد بود که اعلام شود نتانیاهو قادر به انجام وظایف رسمی خود نیست. زیرا مشغول بودن او به دادگاه و محاکمه ممکن است روی انجام وظایفش به عنوان نخست وزیر تاثیر بگذارد.

وی گفت، موضوع اعلام این مساله که نتانیاهو قادر به انجام وظایف نخست وزیری خود نیست، همیشه در دستورکارها قرار داشته و کنار گذاشته نشده است.

همزمان و در سایه تنش‌ها میان حزب لیکود به رهبری نتانیاهو و حزب آبی- سفید به رهبری بنی گانتس، بزرگترین شریک دولت به ویژه پس از اینکه سه تن از اعضای این حزب به پیشنهادات دولت در مورد تشدید شروط قرنطینه سراسری اراضی اشغالی برای مهار کرونا رای مخالف دادند و نیز در پی مانع تراشی‌ها در مقابل تصویب دستورات دولت در کنست، میکی زوهر، رئیس فراکسیون‌های ائتلافی و عضو لیکود ارزیابی کرد که احتمالا انتخابات پارلمانی مجددا برگزار شود. وی گفت: نمی‌دانم چه وقت اما به نظرم انتخابات دوباره برگزار خواهد شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: