به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، دکتر اسحاق جهانگیری عصر امروز(شنبه) در تماس تلفنی با آیت الله العظمی مظاهری ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی، افزود: آمریکا فشارهای سنگین اقتصادی را بر ملت ایران اعمال کرده و به تعبیر خودشان جنگی اقتصادی علیه ما به راه انداخته اند به گونه ای که بر اساس برآوردها و ارزیابی های آنها، تصور می کردند که جمهوری اسلامی ایران جشن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را نخواهد دید اما به لطف خدا، ایستادگی مردم و رهنمودهای مراجع تقلید امروز کشور سرپا ایستاده است و دشمنان به اهداف خود نرسیده اند.

معاون اول رییس جمهور افزود: دولت با اهتمام ویژه نسبت به کاهش فشارهای اقتصادی بر مردم در تلاش است تا بر مشکلات و مسایل پیش رو فائق آید و آمریکایی ها را از رفتار خصمانه و اعمال فشارها و تحریم های ظالمانه پشیمان کند.
آیت الله العظمی مظاهری نیز در این تماس تلفنی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی و گرانی بیش از هر چیز دیگر مردم را آزرده و گلایه مند کرده است، بر لزوم تلاش شبانه روزی مسئولین برای حل این مشکلات تأکید کرد.
وی افزود: البته دولت تمام تلاش خود را به کار بسته است اما لازم است با اهتمام ویژه نسبت به اصلاح وضعیت اقتصادی و از بین بردن گرانی در جامعه اقدام شود.
آیت الله العظمی مظاهری همچنین با بیان اینکه همواره دعاگوی دولت هستم تا بتواند مشکلات کشور را حل و فصل کند افزود: شرایط اقتصادی امروز کشور نگران کننده است اما امیدوارم دولت بتواند بر مشکلات کشور غلبه کند.
وی با قدردانی از تلاش ها و خدمات معاون اول رییس جمهور، از ایشان و دیگر مسئولین اجرایی کشور خواست تدابیر لازم را برای بهبود وضعیت معیشتی جامعه اتخاذ کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: