به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، بنابر گزارش پایگاه «هیل»، جو بایدن در یک نشست مطبوعاتی به میزبانی «ان‌بی‌سی نیوز» از اینکه در مناظره اولش با رئیس‌جمهور آمریکا او را دلقک خطاب کرد، ابراز تاسف کرد.

در جریان مناظره نهم مهرماه نامزد‌های ریاست جمهوری آمریکا، بایدن حداقل دو بار در رد سخنان و ادعا‌های ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور را «دلقک» خطاب کرد.

او در بخشی از این مناظره گفته بود: «خیلی سخت است چیزی را به این دلقک حالی کنی.»

نامزد حزب دموکرات در بخش دیگری از مناظره هم درباره ترامپ گفته بود: «همه می‌دانند او دروغگو است. مردم، آیا شما می‌دانید این دلقک دارد چه می‌گوید؟ او هیچ برنامه‌ای برای سلامت ندارد».

بایدن با گذشت ۶ روز از این مناظره، از اینکه رئیس‌جمهور آمریکا را دلقک خطاب کرد ابراز تاسف کرد و گفت: «من باید می‌گفتم که اقداماتش دلقک‌وار است نه اینکه او را دلقک بخوانم».

رقیب دموکرات ترامپ البته تاکید کرد که تعامل محترمانه با او در جریان مناظره ۹۰ دقیقه‌ای نهم مهرماه در کلیولند «بسیار سخت» بود.

معاون رئیس‌جمهور آمریکا از سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷ گفت: «خیلی سخت بود، من نمی‌خواستم با مشارکت در یک مسابقه فریادزنی با او، بیش از پیش شان فرایند مناظره را از بین ببرم».

او با تاکید بر وارد بودن انتقاد‌ها درباره مناظره اول او و ترامپ به دلیل اظهارات تند دو طرف و همچنین قطع مکرر صحبت‌هایش توسط رئیس‌جمهور آمریکا گفت: «بگذارید با شما خیلی رو راست باشم. به نظر من برای ملت که شاهد لاف زنی‌ها و رفتار‌های قلدرمابانه او بود، خجالت آور بود».

آلن لیکتمن مورخ و پروفسور آمریکایی که از سال ۱۹۸۴ نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را به درستی پیش بینی کرده، چندی پیش شکست ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ را پیش بینی کرد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار است در تاریخ سوم نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: