به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا به نقل از سفارت ایران در مسقط، این مراسم با حضور «علی نجفی خوشرودی» سفیر جمهوری اسلامی ایران، اعضای سفارت، نهادهای جمهوری اسلامی ایران و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی شامگاه چهارشنبه شانزدهم مهرماه در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسقط برگزار شد. در این مراسم پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید، زیارت عاشورا و زیارت اربعین قرائت شد. نجفی خوشرودی سفیر ایران در سخنانی با اشاره به اهمیت و ابعاد نهضت عاشورا، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران پرچمدار رسالت بزرگ و تاریخی ظلم ستیزی و حق گرایی است.

او افزود: اگر چه تحقق این رسالت با دشواریها و موانع مختلفی مواجه بوده است، اما ترویج گفتمان عزت و استقلال در عرصه جهانی از دستاوردهای ارزشمند آن بوده است.

 نجفی خوشرودی مبارزه با تروریسم، عدالتخواهی و گفتمان وحدت را از دیگر ثمره‌های کشورمان در تکیه بر پیام عاشورای حسینی توصیف کرد و گفت: در شرایط کنونی ما در عرصه داخلی نیز هر چه بیشتر به آرمان های قیام حسینی بویژه درستکاری و حق گرایی در حوزه‌های مختلف بعنوان مطالبه ملی، نیازمند هستیم.

سفیر ایران در عمان همچنین با ابراز تاسف از محدودیت ها و مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا، ابراز امیدواری کرد در آینده با رفع این بلیّه جهانی، زمینه حضور با شکوه هموطنان مقیم کشور عمان و ارادتمندان خاندان اهل بیت عصمت و طهارت در مراسم گرامیداشت مناسبتهای ملی و مذهبی فراهم شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: