به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، علی ربیعی، سخنگوی دولت در اولین نشست رسانه های محلی شهر تهران که روز چهارشنبه به میزبانی شورای اطلاع رسانی شهرداری منطقه ۱۶ برگزار شد، با اشاره به سرعت تغییرات ارتباطات در دنیای امروز  به نقش مهم رسانه های محلی اشاره کرد و گفت: در این شرایط قطعا جای خالی آنها را هیچ کس نمی تواند پر کند.

وی با بیان اینکه ما رسانه محلی و رادیو محلی نداشتیم و یکباره به فضای رسانه ای دولتی پرش یافتیم، گفت: در مباحث محلی، سنت های دیرین ما آنچنان قوی بوده که حتی بیش از کشورهای توسعه یافته می تواند زمینه ساز امروز فعالیت هایمان باشد.

وی افزود: ما در دوره جدید نیازمند محله گرایی هستیم و باید به گروه های اجتماعی اولیه و ثانویه برگردیم.

دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس جمهور با بیان اینکه  صداهای محلی و آشنا امروزه یکی از ضرورت های جامعه است، گفت: حس دلتنگی، تنهایی و بحران هویت، حس غالب بسیاری از انسان های امروز است و بر این اساس نیاز بیشتری داریم که صداهای آشنا را از داخل محله ها بشنویم.

سخنگوی دولت افزود: ما نیاز داریم صداهای آشنا را از داخل محله ها بشنویم . هویت های گمشده ما در محلات پیدا می شود. امروز به طور جدی با بحران هویت روبه رو هستیم. سبک زندگی که محله ها به افراد می داد حوزه تمدنی بود.

ربیعی گفت: من خیلی وقت ها دلم می خواست برای هویت فریاد بزنم "من جوادم، ما همه جوادیم؛ ما یک هویتیم؛ ما یک منشیم؛ ما یک مسلکیم؛ ما یک نگاه به آدم های دیگر هستیم". این هویت هایی است که باید امروز ما باید به آن برگردیم.

وی افزود: سبک زندگی که محله های قدیمی از جمله نازی آباد و جوادیه که من خود در آن زندگی می کردم یک هویت  و منش مشترک به همه می بخشید و این برای من یک افتخار بوده است.

وی خطاب به مدیران رسانه های محلی تهران گفت: خداشاهد است همواره چه وزیر بودم چه امروز با افتخار می گفتم که من جوادم؛ نگفتم که من بچه جوادیه هستم. از این موضوع می خواهم به این جمع بندی برسم در دورانی که بحران مرجعیت وجود دارد و روز به روز مرجعیت ها در حال کوچک شدن هستند، رسانه های محلی که امروز شما در آن فعالیت می کنید می تواند به نوعی پیوست های جدید را با برگشت به سنت های قدیم پیوند بزند.

سخنگوی دولت در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به جنگ اقتصادی  و دشمنی ها و تشدید مشکلات مردم در این شرایط گفت:  امروز بیشتر از گذشته نیاز داریم در کنار هم باشیم. مثل بچه های جنوب شهر بگذاریم دیگران روی دوشمان راه بروند. مثل شهدای عزیز پل شویم و از ما عبور کنند. خیلی این روزها طعنه می زنند،خیلی ها می خواهند رد شوند.  چرا ما امروز بیش از هر دوران دیگری نیاز داریم که سایه سار دیگران باشیم . هیچ دوره ای مثل امروز جامعه ما دچار رنج و مشکل نبوده است. مشکلات زندگی مردم، رنج های مردم، سفره های کم شده از مردم. هیچ دوره ای را نمی شناسم که جنگ اقتصادی بی رحمانه علیه یک ملت اینگونه ساماندهی شده باشد. هیچ دوره ای با دشمنی های این چنینی، بازی روانی دشمن و همچنین تبلیغات منفی رو به رو نبودیم.

وی افزود: بنابراین در این شرایط ناامید کردن مردم و القای این احساس که فردا هیچ چیزی بهتر از امروز وجود ندارد و همچنین دامن زدن به اختلافات سیاسی، شرایط را پیچیده تر می کند.

ربیعی با بیان اینکه نیاز به یک اعتماد حداکثری در مقابل یک فشار حداکثری داریم گفت: بدون امید نمی توانیم چشم انداز روشنی برای هم محله ای هایمان فراهم کنیم.

سخنگوی دولت به رسانه های محلی حاضر در این نشست گفت:  اولا سیاسی نشوید و رسانه های محلیمان رسانه محلی باقی بمانند. دوم صدای محله باشید؛ چرا که امروز واقعا به صدای محله و ترویج حس غمخوارگی نیاز داریم.

وی با بیان اینکه قهرمانان تنها آدم های بزرگ با تندیس نیستند گفت: ما در محله هایمان قهرمانان کوچک داریم و بر این اساس ضروری است تا رسانه های محلی به عنوان میانجی های اجتماعی  بتوانند خیر جمعی را در محله ها گسترش دهند.

وی افزود: خیر جمعی در این است که لبخند برای کسی ببریم و می توانیم با سمن های محلی و رسانه های محلی خیر جمعی را گسترش و فضیلت های فراموش شده محلی را احیاء کنیم.

اولین نشست رسانه های محلی شهر تهران به میزبانی شورای اطلاع رسانی شهرداری منطقه ۱۶ با حضور جناب آقای دکتر علی ربیعی دستیار ارتباطات رئیس جمهور و سخنگوی دولت و پیمان پورنصر شهردار منطقه ۱۶ تهران و تعدادی از مدیران رسانده های محلی در مجموعه شهربانو برگزار شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: