به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا،  «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق پنجشنبه شب در سخنانی مطبوعاتی تصریح کرد: "ما دنبال یافتن راههای برای دور کردن تنش از منطقه هستیم".

وی افزود: "ما خواهان کشیده شدن به سمت هرگونه درگیری در منطقه نیستیم".

الکاظمی که با تعدادی از رسانه ها در لندن گفت وگو می کرد، افزود: سفر دوره ای کنونی او به سه کشور فرانسه، آلمان و اینک انگلیس برای تحکیم روابط عراق با دوستان و همپیمانان صورت گرفته است که در جنگ علیه داعش سهیم بودند.

وی گفت: ما خواهان برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام و سالم در عراق هستیم که خواسته های ملت عراق و انتظاراتش را برآورده کند.

الکاظمی تصریح کرد که عراق می تواند نقش مثبتی را در آرام کردن اوضاع ایفا کند.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق، الکاظمی همچنین گفت: ما می خواهیم که جلوی فروپاشی اقتصاد عراق را بگیریم و از این رو بود که طرح اصلاحات را ارایه دادیم و دنبال سازوکاری برای ایجاد فرصت های شغلی برای توسعه اقتصاد عراق هستیم.

نخست وزیر عراق سه شنبه شب در آخرین ایستگاه سفر دوره ای اروپایی خود وارد لندن شد و با مقام های ارشد انگلیس از جمله همتای خود «بوریس جانسون» و وزیر دفاع انگلیس دیدار کرد.

وی پیش از این از کشورهای  فرانسه و آلمان دیدن و با مقام های بلندپایه این کشورها درباره روابط سیاسی، اقتصادی، نظامی و مبارزه با تروریسم بحث و تبادل نظر کرده بود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: