به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، به نقل از سپاه نیوز، سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» در حاشیه امضای تفاهم‌نامه همکاری میان ستادکل نیروهای مسلح و شورای عالی انقلاب فرهنگی که روز یکشنبه در ستادکل نیروهای مسلح منعقد شد، در جمع خبرنگاران با تبریک سالروز میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) و هفته وحدت اظهار کرد: به برکت این ایام امروز با حضور حجت‌الاسلام «عاملی» تفاهم‌نامه همکاری بین ستاد کل نیروهای مسلح و شورای عالی انقلاب فرهنگی به امضاء رسید.

رییس ستادکل نیروهای مسلح افزود: این تفاهم‌نامه موجب توسعه همکاری‌های آموزشی، علمی و پژوهشی میان این دو مجموعه بزرگ، نیروهای مسلح و دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور خواهد شد.

باقری خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح ۱۴ دانشگاه و در مجموع ۳۰ مجموعه دانشگاهی، دانشکده‌ای و پژوهشگاهی دارند که سالیانه حدود ۲۰ هزار افسر جوان ما وارد این دانشگاه‌ها می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: مجموعه‌های پژوهشگاهی فوق‌العاده ارزشمندی در نیروهای مسلح در حوزه‌های دفاعی، امنیتی و سایر حوزه‌های مرتبط، مشغول فعالیت‌های علمی هستند.

رییس ستادکل نیروهای مسلح عنوان کرد: در حوزه‌های گوناگون چه صنعتی که صنایع دفاعی کشور را شکل داده است و چه حوزه‌های علوم انسانی که مباحث گوناگونی در امنیت و دفاع کشور پشتیبانی می‌کنند، نیروهای مسلح در حال تحقیق و فعالیت هستند.

باقری با بیان اینکه زمینه‌های گوناگون همکاری میان ستادکل نیروهای مسلح و شورای عالی انقلاب فرهنگی وجود دارد، گفت: ما در زمینه نحوه ارزش‌گذاری مدارک علمی دانشگاه‌های نیروهای مسلح، نحوه جذب و ارتقای هیات علمی و هیات‌های پژوهشی نیروهای مسلح و سایر زمینه‌ها نیازمند این همکاری هستیم که در این تفاهم‌نامه پیش‌بینی شده است.

وی اضافه کرد: براساس این تفاهم‌نامه، کارگروه مشترکی پیش‌بینی شده که درباره جزییات با یکدیگر بحث خواهند کرد و ان شاءالله همکاری‌های ما که از گذشته وجود داشته است، توسعه چشمگیری خواهد داشت.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: