به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع در متن بیانیه این وزارتخانه آمده است: ۱۳ آبان ماه، به عنوان یکی از نقاط عطف مبارزات تاریخی انقلاب اسلامی ایران در شکستن هژمونی و هیمنه طواغیت عالم توانست به عنوان نماد راستین استکبار ستیزی و تحول در نگرش و رفتار نسبت به کشورهای زورگوی عالم در تقویم پرافتخار رویدادهای ایران اسلامی ثبت گردد، به همین دلیل بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، امام راحل عظیم الشأن، فروریختن لانه جاسوسی آمریکا را "انقلاب دوم" نامیدند.

در بخشی از این بیانیه آمده است: ملت بزرگ ایران با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ۱۳ آبان‌ماه سال ۵۸ نه تنها چشم فتنه را کور کرد بلکه ثابت کرد که در مبارزه با استکبار و ایادی آنان عزمی جدی داشته و بر این باورند که استکبارستیزی و مقابله با  هرگونه زورگویی و ارعاب ملت‌ها  با فلسفه وجودی انقلاب اسلامی پیوندی ناگسستنی دارد.

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح یادآورشد: امروز پس از گذشت بیش از چهار دهه زورگویی، ظلم، جنایت، ‌ قلدرمآبی و تحریم های ظالمانه و شکننده علیه ملت بزرگ و آزادیخواه ایران اسلامی، چرایی ضرورت تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در سال ۵۸ بار دیگر عیان و هویدا شد که استکبار جهانی به سرکردگی شیطان بزرگ آمریکا هرگز دست از خوی درندگی خود بر نداشته و از هر فرصتی جهت نابودی این کشور و ملت استفاده کرده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: تحمیل جنگی نابرابر به ملت ایران، ‌شهید و مجروح ساختن دهها هزار از بهترین فرزندان این سرزمین، ‌ به تاراج بردن امکانات حیاتی این کشور در تهاجمی ددمنشانه، اعمال شدیدترین فشاهای سیاسی، اجتماعی و امنیتی، تهاجم همه جانبه فرهنگی بر علیه بنیان‌های فکری و اعتقادی ملت، راه اندازی جنگ های نیابتی توسط گروه های جنایتکار تروریستی و اعمال شدیدترین تحریم های اقتصادی تاریخ بر علیه یک ملت مظلوم و ... تنها گوشه‌هایی از جنایات اثبات شده آمریکای جنایتکار و اذنابش بر علیه ملت بزرگ ایران اسلامی است.

وزارت دفاع تاکید کرد: بی‌تردید علی رغم تغییرات راهبردی امریکا در نوع دشمنی علیه ملت ایران، بیش از هر زمان دیگری ثابت شد که سیاست‌های یک جانبه گرایانه و سلطه طلب منطقه ای آمریکا شکست خورده است و سردمداران متوهم و کوردل کاخ سفید دیگر گزینه‌ای برای به زانو درآوردن ملت بزرگ و صبور ایران اسلامی ندارند.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح دفاع با درس گرفتن از مکتب عاشورا و  تحت هدایت های حکیمانه امام خامنه ای (مد ظله العالی)، سیاست‌های خصمانه، محدود ساز، تضعیف کننده، فریبنده و غارت گرانه امریکا بر علیه ملت‌های مظلوم و بی دفاع و بخصوص ملت سرافراز ایران اسلامی را با دقت و حساسیت رصد کرده و بر این مبنا تقویت قدرت و اقتدار دفاعی مردم پایه، بومی و متکی به علم و دانش فرزندان دانشمند خود را به عنوان راهبرد اساسی و راه نجات کشور در برابر زورگویی شیطان بزرگ سرلوحه قرار داده است.

در این بیانیه تاکید شده است: بی شک تأمین و استقرار صلح و ثبات در منطقه به عنوان  یکی از سیاست‌های اصولی جمهوری اسلامی ایران  مد نظربوده که تحقق این مهم مستلزم همکاری، تفاهم و حسن همجواری کشورهاست.

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح  ضمن گرامیداشت یوم‌الله ۱۳ آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و پاسداشت یاد و خاطره امام راحل (ره)، شهدای انقلاب اسلامی و تجدید بیعت مجدد با رهبر عظیم الشان و فرزانه انقلاب اسلامی، همراه و هم‌صدا با سایر اقشار ملت عاشورایی ایران اسلامی، آمادگی خود را برای رویارویی با استکبار جهانی در تمامی عرصه‌ها و صحنه های دفاع از انقلاب و نظام اعلام می‌دارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: