به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا،  «بدر الزیادی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: ریاست پارلمان از اعضا خواسته است تا موعدی را برای میزبانی «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر به منظور بررسی چند پرونده و در صدر آن شهادت فرماندهان عملیات پیروزی و جدول زمانی (خروج) نیروهای آمریکایی (از عراق) مشخص کنند.

به نوشته پایگاه السومریه نیوز، الزیادی افزود: پارلمان در جریان میزبانی الکاظمی چند موضوع را از جمله بحران مالی و پرونده انتخابات و پرونده سفرهای خارجی و همچنین پرونده کمیته‌های تحقیقاتی که دولت در خصوص تحقیقات درباره شهادت معاون رئیس سازمان الحشدالشعبی تشکیل داد، بررسی خواهد کرد.

الزیادی تصریح کرد: سرگرم بودن جریان‌های سیاسی به پرونده انتخابات باعث شد که طرح پرونده موارد نقض (حاکمیت عراق) از جانب آمریکا به تاخیر بیفتند.
وی افزود: جلسات هفته آینده شاهد طرح دوباره مسئله جدول زمانی نیروهای آمریکایی (برای خروج از عراق) خواهد بود.

سردار سپهبد سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان الحشد الشعبی عراق به همراه ۸ نفر دیگر بامداد جمعه ۱۳ دی ۹۸در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی کاخ سفید و به دستور «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا و با شلیک از پهپادهای ارتش این کشور به شهادت رسیدند.

پیامد این اقدام تروریستی کاخ سفید، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه چندین فروند موشک بالستیک را به سمت پایگاه آمریکایی «عین‌الاسد» در استان الانبار عراق شلیک کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: