به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، تارنمای دیلی میل، گراهام رئیس کمیته قضایی سنای آمریکا و تد کروز سناتور جمهوریخواه ایالت تگزاس از جمله معدود افرادی هستند که پشت ادعاهای ترامپ در مورد شکل گیری تقلب در انتخابات ایستادند.

وی ضمن اعلام کمک به کمپین ترامپ برای طرح شکایت به شمارش آرا و انتقاد از انتخابات در فیلادلفیا گفت: امشب اینجا هستم تا کنار  ترامپ بایستم. او در کنار من ایستاد، او دلیل اکثریت ما در سنا است. وی به جمهوریخواهان سنا کمک کرد.

سناتور جمهوریخواه ایالت کارولینای جنوبی از بی اعتمادی خود به  انتخابات در شهرهای لیبرال گفت و از تلاش‌های ایالت آریزونا برای شمارش تمام آراءتقدیر کرد.  

کروز و گراهام هر دو مدعی هستند که از ورود ناظران انتخاباتی در فیلادلفیا برای دسترسی به صندوق‌های رای جهت نظارت جلوگیری شده است. در ایالت پنسیلوانیا اکثر درگیری‌ها بر روی شهر فیلادلفیا تمرکز دارد و کمپین ترامپ به این معترض است که ناظرانش اجازه نزدیک شدن مراکز شمارش آرا برای بررسی امضا، نام رای دهندگان و نشانی آنها بر روی پاکت‌های آرای پستی را ندارند.

کمپین ترامپ پیش از این طی شکایتی مدعی شده بود که به مقامات انتخاباتی جمهوری‌خواه اجازه نظارت بر نحوه آغاز و شمارش آرا در صندوق های ایالت پنسیلوانیا داده نشده است.

قاضی دادگاه پنسیلوانیا پس از آن اعلام کرد: ناظران (به طور معمول) پای صندوق های رای برای نظارت حضور نداشته اند، بنابراین به نظر می رسید که هیات انتخابات در شهر فیلادلفیا از قوانین ایالتی پیروی کرده است.

قاضی در ادامه افزود که در صورت رعایت دستورالعمل های بهداشتی کرونا، وی مانع حضور مقامات انتخاباتی برای نزدیک شدن به صندوق های شمارش آرا نمی شود.

ترامپ روز چهارشنبه با بیش از ۶۷ هزار رای پیشی از جو بایدن نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در ایالت پنسیلوانیا پیروزی خود در این ایالت با ۲۰ رای الکترال کالج را اعلام کرده بود. اما در حال حاضر فاصله بین دو نامزد در این ایالت تا لحظه تنظیم این خبر به ۱۸ هزار رای کاهش یافته است.

نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار است در ساعات اولیه روز جمعه به وقت محلی اعلام شود. اعلام نتایج بستگی به پایان شمارش آرا در یکی از ایالت‌های جورجیا، پنسلوانیا، نوادا و کارولینای شمالی دارد. بایدن با در دست داشتن ۲۶۴ رای الکترال تنها به کسب رای یکی از ایالت‌های نامبرده برای پیروزی در انتخابات نیاز دارد؛ نامزد حزب دموکرات آمریکا در نوادا با ۶ رای الکترال که ۸۴ درصد آرا شمارش شده با تقریبا ۱۱ هزار رای جلو است و در ایالت جورجیا با ۱۶ رای الکترال که ۹۹ درصد آرا شمارش شده تنها هزار و ۷۰۰ رای از دونالد ترامپ عقب است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: