به گزارش گروه‌ خبر خبرگزاری برنا،  پس از پیروزی «جو بایدن» در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، مخالفت «دونالد ترامپ» با نتیجه شمارش آرا و خودداری او از قبول شکست، نگرانی هایی را در خصوص تحولات ماه‌های آینده ایالات متحده به وجود آورده است.

در همین خصوص «ولفگانگ شویبله» رئیس پارلمان آلمان از حزب دموکرات مسیحی (CDU) امروز به نشریه بیلد گفت: «جمهوری خواهان باید دونالد ترامپ را قانع کنند. اگر رئیس جمهوری برکنار شده انتخابات را نپذیرد، بنابراین باید جمهوری خواهانی به اندازه کافی وجود داشته باشند که به او بگویند همه چیز تمام شده است.»

ترامپ هنوز پیروزی حریف خود بایدن را به رسمیت نشناخته و از تقلب گسترده در انتخابات بدون ارائه هیچگونه مدرک سخن می گوید. او همچنین می خواهد این ادعا را در دادگاه مطرح کند.

شویبله با اشاره به این که اساسا حق بررسی قانونی برای هر نامزد انتخاباتی وجود دارد افزود: اما گاهی باید شکست را پذیرفت و تا کنون همه این را پذیرفته اند.

وی ضمن ابراز نگرانی در مورد اوضاع متشنج در ایالات متحده یادآور شد: «این مسئولیت سیاستمداران است که تأثیر تعدیل کنندگی بر طرفداران خود داشته باشند. من ترامپ را مسئول متشنج شدن اوضاع می دانم.»

ترامپ بامداد یکشنبه در پیامی توئیتری که با حروف بزرگ انگلیسی نوشت، اعلام کرد: ناظران اجازه نداشتند که وارد اتاق‌های رای شوند. من برنده انتخابات شد و ۷۱ میلیون رای قانونی به دست آوردم.

وی افزود: چیزهای بدی اتفاق افتاد که به ناظران ما اجازه داده نشد، آنها را ببینند. میلیون‌های برگه رای پستی برای کسانی فرستاده شد که اصلا درخواستی برای این برگه‌ها نداشتند. شبکه اجتماعی توئیتر بلافاصله به این توئیت برچست زد و نوشت: این ادعا درباره تقلب انتخاباتی مورد مناقشه است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: