به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، به نقل از روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، اسدالله بادامچیان در اعلام مواضع هفتگی این حزب با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اظهار کرد: انتخابات آمریکا و رویدادهایی که در آن رخ داد نشانه افول نظام لیبرال دموکراسی کاپیتالیستی است که در اروپا هم تاثیرات خود را در فرانسه و سایر کشورهای اروپایی نشان می‌دهد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: در این انتخابات دو رقیب از دو حزب آمریکا، به جای ارائه برنامه‌های خود، مفاسد و زشت کاری‌های یکدیگر را افشا کردند از قبیل دروغگو، سیاستمدار فاسد، جدا کننده کودکان بی‌گناه از پدر و مادرهای مهاجرشان، ناتوان، خفت‌آور، رشوه‌گیر، خلافکار، مجرم و انواع تهمت‌ها و اهانت‌ها را به یکدیگر نسبت دادند.

بادامچیان خاطرنشان کرد: هر دو به تقلب در انتخابات تاکید کردند، در حالی که می‌دانستند بالاخره یکی از این دو نامزد رای می‌آورد و چهار سال باید آمریکا را در داخل و صحنه‌های بین‌المللی اداره کند. ولی برای هر یک مقام و منافع خود و همراهان مطرح بود و منافع ملی آمریکا جایی نداشت.

وی اضافه کرد: این حاصل نظام مادی‌گرایی غربی، لیبرالیسم و سرمایه‌داری آمریکایی- اروپایی است که در آمریکا و فرانسه بیشترین نمود انحطاط و فروپاشی را نشان می‌دهد و مردم را به خیابان‌ها آورده است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: تظاهرات، درگیری و هرج و مرج نتیجه همین نظام به دور از معنویت است که در آمریکا آنطور سیاه‌پوستان را بی‌رحمانه می‌کشد و در فرانسه به پیامبر اسلام اهانت می‌کند و مردم را سرکوب می‌کند.

بادامچیان گفت: آشکار شدن ماهیت واقعی لیبرال سرمایه‌داری غرب و رسوایی سازمان‌های ساخته غربی‌ها برای مردم جهان در رویدادهای گوناگون که حتی سازمان ملل عربستان کودکش متجاوز را به خاطر دریافت پول تبرئه می‌کند و نیز این مناظرات انتخاباتی آمریکایی‌ها، خط غرب‌گرایی و غرب‌زدگی را به پایان نزدیک کرده است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: حالا پلیس و گارد ملی ارتش آمریکا در سرکوب مردم این کشور فعالند و مردم علیه آنها شعار می‌دهند.

بادامچیان با اشاره به اینکه هنوز تعداد معدودی در ایران توهم دارند که بایدن رییس جمهوری باشد به این‌ها گوشه چشمی خواهد داشت، خاطرنشان کرد: کسی که در آمریکا با مردم خودش اینگونه رفتار می‌کند، با اینان که بدتر خواهد کرد؛ بچه ای که با مادرش جدال می‌کند با دایه و زن همسایه رفتار بدتری خواهد داشت.

وی تاکید کرد: ممکن است رییس جمهوری آینده آمریکا در سیاست‌های نسبت به ایران و جهان تغییراتی بدهد، اما این در رابطه با منافع ایران نیست بلکه در راستای منافع آمریکا و حفظ احتمالی غرب‌زده‌ها در ایران است و شاید هم بحران همه جانبه آمریکا، دولت بعدی آن کشور را به تغییر بسیاری از سیاست‌های قبلی مجبور کند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: ایران اسلامی باید با رهبری هوشمند، اندیشمند، مدبر و مدیر خود مسیر منافع ارزشی و مصالح ملی خود را ترسیم و مدیریت نماید که انشاالله خواهد کرد.

بادامچیان گفت: شاید هم جاهلیت مدرن در آمریکا شدت یابد که در این صورت ایران و همه آزادی‌خواهان جهان باید با تدبیر و عقلانیت، برای وحشی‌گری آمریکایی‌ها چاره‌اندیشی کنند تا انحطاط شدید مدنی، سیاسی و اخلاقی، نابودی محتوم را برای سلطه‌گران آمریکایی رقم بزند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی از دولت و رییس‌جمهوری خواست که در این موقعیت بحرانی آمریکا و اروپا، سیاست‌های متناسب با این دوران را با استفاده از نظرات دلسوزان و در راستای عزت، حکمت و مصلحت تنظیم کند.

بادامچیان با درخواست از دولت برای حل مشکلات و گرانی‌ها گفت: دولت با ملت همراهی کند تا در سه مقوله اقتصاد، فرهنگ و امنیت همه جانبه، همدلانه با هم کار کنند.

وی اظهار داشت: در امنیت نظامی و دفاعی بحمدالله اقتدار و توانایی نظامی دفاعی ایران آنچنان است که دشمن جرأت تجاوز نظامی ندارد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: دولت باید توجه خود را به اقتصاد و فرهنگ معطوف کند و بیشتر در این دو بخش سرمایه‌گذاری کند.

بادامچیان تصریح کرد: همانطور که در هماهنگی این مدت کوتاه میان بخش‌های مختلف دولت از جمله بانک مرکزی، وزارتخانه‌های صمت و اقتصاد و دارایی و نیز گمرک روی کاهش قیمت‌ها و قیمت ارز تاثیر خود را داشته است، این دلیل آشکاری بر این است که کلید حل مشکلات در خارج نیست و در داخل است.

وی در بخش دیگری از این گفت وگو درباره تحولات قره‌باغ اظهار کرد: راه حل در جنگ نیست بلکه در رعایت اصول بین‌المللی و حقوق ملت‌ها و کشورهاست.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: ولی امر مسلمین به طور شفاف راه‌حل‌های درگیری در قره‌باغ را ارائه فرمودند؛ اول اینکه مناطق اشغال شده به صاحبان آن برگردانده شود و قره‌باغ به آذربایجان داده شود. دوم حقوق مردم ارمنی در این سرزمین‌ها رعایت شده و امنیت کامل برای همه برقرار شود. سوم مرزهای بین‌المللی از تجاوز و تعدی مصون بماند و چهارم دخالت دولت‌هایی که تروریست‌ها را به منطقه آورده قطع شود تا آرامش  منطقه حفظ شود.

بادامچیان اضافه کرد: ایران خیرخواه همه کشورهای منطقه است و اگر طرح ایران برای حل مسئله قره‌باغ پذیرفته شود، ان شاء الله مشکلات حل می‌شود و بحران فرو می‌نشیند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: