به گزارش برنا،  وزارت امور خارجه پاکستان طی بیانیه‌ای که ساعاتی پیش از ورود هیات بلندپایه کشورمان به ریاست محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه به اسلام‌آباد صادر کرد، خبر داد که وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در راس یک هیات عالی رتبه سفر دو روزه به پاکستان خواهد داشت.

 

در این بیانیه آمده است: سفر رسمی دکتر ظریف چهارمین بازدید وی از پاکستان طی کمتر از سه سال اخیر است.

وزارت امور خارجه پاکستان گفت: وزیر امور خارجه ایران قرار است علاوه بر دیدار و گفت‌وگو با "شاه محمود قریشی" همتای پاکستانی خود با سایر شخصیت‌ها از جمله "عمران‌خان" نخست وزیر پاکستان نیز ملاقات کند.

این بیانیه می افزاید: جمهوری اسلامی ایران و پاکستان از روابط نزدیک و صمیمی برخوردار هستند که بر پایه اعتماد متقابل است و ریشه در مشترکات فرهنگی و مذهبی دارد.

وزارت امور خارجه پاکستان اعلام‌کرد: همکاری‌های دوجانبه این‌کشور با ایران در بخش‌های مختلف طی سال‌های اخیر روبه رشد بوده است و اسلام‌آباد قدردان حمایت‌های قاطع مقام‌های ایران از مواضع پاکستان در بحث تنش‌های شبه‌قاره می‌باشد.

در پایان این بیانیه آمده است: سفر فعلی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به پاکستان باعث تقویت هرچه بیشتر همکاری‌های دوجانبه و منطقه‌ای میان دو کشور می‌شود.

به گزارش اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ساعتی پیش برای گفت‌وگو و تبادل نظر با مقامات پاکستان تهران را به مقصد اسلام‌آباد ترک کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: