به گزارش برنا، یک مقام وزارت دفاع آمریکا گفت که الکسیس راس معاون رئیس ستاد کارکنان وزارت دفاع آمریکا به دیگر مقامات در صف خروج از پنتاگون پیوست.  

تغییرات در وزارت دفاع آمریکا در روزهای اخیر مقامات این وزارتخانه را لبه تیغ قرار داده است و احساس خطر اخراج یا استعفای اجباری را در میان مقامات نظامی و غیر نظامی افزایش داده است.

در پی استعفای جن استوارت رئیس ستاد کارکنان وزارت دفاع آمریکا، کش پاتل مدیر ارشد مبارزه با تروریسم در شورای امنیت ملی کاخ سفید و به عنوان یک فرد نزدیک به ترامپ جایگزین استوارت شد.

کاخ سفید قرار است کریستوفر کربز مدیر آژانس امنیت سایبری و زیرساخت های وزارت امنیت داخلی آمریکا را نیز اخراج کند.

برایان ور مشاور کربز در آژانس امنیت سایبری و زیرساخت ها و همچنین والری بوید دستیار امور بین الملل در وزارت امنیت داخلی آمریکا هم تحت فشار کاخ سفید استعفا کردند.

دونالد ترامپ رییس جمهوری مستقر در آمریکا چند روز پیش با برکناری مارک اسپر کریستوفر میلر رییس مرکز ملی مبارزه با تروریسم را به عنوان وزیر دفاع این کشور منتسب کرد.

دو هفته پیش نیز منابع نزدیک به رییس جمهوری آمریکا اعلام کرده بودند که ترامپ، فهرست بلندبالایی را شامل مدیر اف‌بی‌آی، رییس سیا و وزیر دفاع خود برای اخراج در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو آماده کرده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: