به گزارش برنا، به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فلسطین این سازمان دیروز (شنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای امنیتی عربستان سعودی از فوریه سال گذشته موج بازداشت گسترده فلسطینیان و اردنی‌ها را به راه انداخته و حدود ۶۸ نفر را بازداشت کرده‌اند.

در این بیانیه آمده که این افراد در زندان‌های مختلفی از جمله الحائر، عسیر و ابها نگهداری می‌شوند و برخی از آن‌ها در سلول انفرادی به حبس کشیده شده‌اند بدون اینکه تفهیم اتهام یا محاکمه شوند و همگی آن‌ها از ملاقات با خانواده‌هایشان محروم هستند.

سازمان مذکور اشاره کرد که دادستان کل عربستان سعودی پس از گذشت بیش از یک سال از بازداشت این افراد، اتهامات بی‌اساسی همچون حمایت از یک سازمان تروریستی را به آن‌ها نسبت داده است.

سازمان حقوق بشر عربی در انگلیس بیان کرد که مقامات عربستان سعودی هیچگونه وساطتی را هم برای آزادی بازداشت شدگان نمی‌پذیرند.

" اسماعیل هنیه " رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) نیز چندی پیش در پیامی به شاه سعودی خواستار آزادی فوری ده‌ها بازداشت شده فلسطینی در این کشور شد. 

سازمان عفو بین الملل نیز ۲۲ مرداد امسال با صدور بیانیه‌ای از "سلمان بن عبدالعزیز" شاه عربستان خواست که زندانیان جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در این کشور را هرچه زودتر و بدون هیچ پیش‌شرطی آزاد کند. 

با این حال عربستان تاکنون به این درخواست‌ها واکنشی نشان نداده و حاضر به آزادی زندانیان نشده است. 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: