به گزارش برنا، خبرگزاری «العهد نیوز» عراق سه شنبه شب به نقل از یک منبع امنیتی عراقی اعلام کرد: «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق تغییراتی را در جابجایی یگان های نظامی ایجاد کرد.

وی افزود: الکاظمی سه روز پیش دستور انتقال واحدی از نیروهای لشکر هشتم متشکل از  هفت هزار افسر و نیرو را از مناطق غربی به سمت استان کرکوک در شمال کشور صادر کرد. این تصمیم به علت ثبات امنیتی در مناطق غربی و بی نیازی به این نیروها در این مناطق گرفته شد.

به نوشته خبرگزاری العهد نیوز، این منبع که خواست نامش فاش نشود، افزود: الکاظمی همچنین دستور دارد که لشکر هفتم متشکل از حدود ۱۷ هزار افسر و نیرو از مناطق استقرار خود در بخش های «هیت و البغدادی» و مناطق مختلف غرب استان الانبار برای تامین امنیت رهسپار نوار مرزی با سوریه شوند.

این منبع گفت: فرمانده کل نیروهای مسلح عراق همچنین دستور اعزام واحدی از نیروهای ویژه فرماندهی الجزیره را که در جاده بیجی به صلاح الدین مستقر است، به سمت مناطق غربی صادر کرد. الکاظمی همچنین ماموریت حفاظت از اتوبان بین المللی منطقه النخیب به سمت گذرگاه «عرعر» در مرز با عربستان را به جای فرماندهی ستاد عملیات «فرات میانه» به فرماندهی ستاد الانبار محول کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: