«شهاب الدین بی مقدار»، نماینده مجلس دهم و عضو فراکسیون امید، درباره پیروی نکردن مجلس از تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا و اینکه نمایندگان به عنوان موکلان مردم در مجلس شورای اسلامی، وظایفشان چیست؟ به خبرنگار سیاسی برنا گفت: دلیل این اقدامات مجلس مشخص نیست اما به هر حال مقام معظم رهبری نیز فرموده اند که همه باید مطیع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا باشند. در واقع مجلس به عنوان نمایندگان مردم، باید از این تصمیمات تبعیت کند تا مردم نیز تبعیت کنند. 

او افزود: البته مجلس دو هفته هم تعطیل شود، اتفاق خاصی رخ نمی دهد همچنین تصمیمات خاصی هم اتخاذ نمی شود.

این نماینده پیشین مجلس ادامه داد: ضمن اینکه اگر رییس مجلس خواست مسئله ای را حل کند خودش عضو شورای سران سه قوه است و در آنجا مطرح کند تا آن مسائل را حل کنند. اما از نظر بنده، مجلس را تعطیل کنند بهتر است به این دلیل که مردم می گویند، چرا همه تبعیت کردند اما مجلس تبعیت نمی کند. در واقع یکی از مشکلات ما ناشی از همین ناهماهنگی ها است که باید سه قوه با یکدیگر هماهنگ باشند.  

او در پایان گفت: حال با این وضعیت بیماری کرونا، اگر میزان مرگ و میرها چهار رقمی شود، به تعبیری فاجعه رخ می دهد اینکه به مردم گفته شود رعایت کنید اما به مجلسی ها به عنوان نمایندگان مردم رعایت و از تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا تبعیت نکنند، کار درستی نیست.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: