به گزارش برنا، به نقل از القدس العربی، المرزوقی افزود: بزرگ‌ترین ترفندی که این‌ها (سازشگران) به کار می‌گیرند، تلاش برای فریب افکار عمومی است؛ به شکلی که نشان می‌دهند خواهان صلح هستند؛ اما من می‌گویم این صلح نیست؛ بلکه تسلیم شدن است.

وی اضافه کرد: ما خواهان صلحی هستیم که به درد و رنج فلسطینیان پایان داده و به رفع محاصره برادران ما در غزه منجر شود نه اینکه تسلیم شویم.

رییس جمهوری پیشین تونس در ادامه به کلمه «عادی سازی» که این روزها در رابطه با سازش رژیم های عربی با صهیونیست ها استفاده می شود، پرداخت و گفت: عادی سازی یعنی چه؟ آیا ما در گذشته روابط عادی و طبیعی با اسرائیل داشته ایم که حالا بخواهیم به آن بازگردیم؟ در واقع آنها در برابر اسرائیل تسلیم شده‌اند. صلح واقعی، بر اساس احترام به حقوق ملت فلسطین است اما آن ها آماده هستند خود را تسلیم کنند تا از خودشان محافظت شود.

المرزوقی اضافه کرد: اگر به انگیزه کشورهایی مانند بحرین و امارات متحده عربی برای تسلیم شدن در برابر رژیم اسرائیل نگاه کنیم، می بینیم که آنها با کارت امتیاز فلسطین با آمریکا چانه زنی می‌کنند تا به تعبیر خودشان آنها را در برابر ایران یا انقلاب‌های عربی مصون بدارد. همه این ها داستان است؛ اما ما به این حمایت‌ها نیاز نداریم باید همیشه بگوییم صلح آری تسلیم شدن خیر.

قرارداد سازش میان امارات متحده عربی و بحرین با رژیم صهیونیستی شامگاه سه شنبه (۲۵ شهریور ۱۳۹۹) به صورت رسمی در حضور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امضا شد و این دو کشور کوچک عرب حاشیه خلیج فارس رابطه چندین ساله غیرعلنی خود را با صهیونیست ها آشکار و رسمی کردند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: